29 Kasım 2020 Pazar   

SULTANGAZİ'DE ŞEHİTLER KORUSU

SULTANGAZİ'DE ŞEHİTLER KORUSU
 

Sultangazi Belediyesi, şŸehitlerin isimlerini yaşŸatmak adına Sultangazi Kent Ormanı'nda, “Şehitler Korusu” oluşŸturdu.

Sultangazi Kent Ormanı'nda düzenlenen ağŸaç dikme programına Sultangazi Belediye BaşŸkanı Cahit Altunay, AK Parti İlçe BaşŸkanı Murat Atım, sivil toplum örgüt temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis ve il genel meclis üyeleri ile şŸehit aileleri katıldı.

Program, din görevlisi Şaban Elönü'nün Kuran'ı Kerim'i okumasıyla başŸladı.

Programda konuşŸma yapan Sultangazi Belediye BaşŸkanı Cahit Altunay, İstiklalimizi ve bayrağŸımızı gazilerimiz ve  aziz şŸehitlerimize borçlu olduğŸumuzu belirtti. BaşŸkan Altunay, “Şehitlerimize minnet borcumuz hiçbir zaman ödenmez. Şehitlerimize şŸükran ve minnet duygularının bir ifadesi olarak Sultangazi Kent Ormanı'nda Şehitler Korusu oluşŸturduk” diye konuşŸtu.

Daha önce de Van'da yaşŸanan depremde şŸehit düşŸen gazeteciler ve öğŸretmenler adına ağŸaç dikimi yapıldığŸına işŸaret eden BaşŸkan Altunay, “GeçmişŸimizi hatırlamak ve yaşŸatmak adına Kent Ormanı'nda birçok etkinlik yapıyoruz. Peygamberlikten sonra en üst mertebe olan şŸehitliğŸe ulaşŸan canlarımız için dikeceğŸimiz ağŸaçlarla onları yaşŸatmak bizim için oldukça mutluluk verici. Şehitlerimizi ismini taşŸıyan ıhlamur ağŸaçlarının büyümelerini hep birlikte takip edecek, ziyaretler gerçekleşŸtirerek onları yad edeceğŸiz. Vatan uğŸruna canlarını feda eden şŸehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına da sabır diliyoruz” dedi.

KonuşŸmaların ardından BaşŸkan Altunay ile protokol üyeleri, şŸehit aileleriyle birlikte Şehitler Korusu'nda ıhlamur ağŸaçlarını diktiler. 

Tarih: 4- Nisan 2012 Perşembe    Hit: 1094

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol