19 Ocak 2022 Çarşamba   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

YİNE HAKEMLER, YİNE SKANDALLAR!

 

TÜRKİYE’de futbol sahalarında her geçen gün sansasyonel olayların ardı arkası kesilmiyor. Dünyada yeşil sahalarda hiç rastlanmayan olaylar  ülkemizde olmaya devam ediyor.
Gaziantep ile Kasımpaşa arasındaki maçta 9 dakika uzatma veren ancak 5 dakika önce bitiren tecrü̈beli hakemimiz Halis Özkahya mücadelenin geri kalanını oynatmak için oyuncuları duş aldıkları sırada soyunma odasından geri çağırdı. Akabinde de hakemlik görevinden istifa eden Halis Özkahya’nın bu hareketi kasıtlı olarak mı yaptığı tartışılır cinsten. Unutulmamak için mi yaptı acaba? Neyse zaten bizde alıştık.
Yakın zaman içinde yine futbol sahalarımızda farklı farklı olayların yaşanacağından kimsenin şüphesi olmasın. Burası Türkiye!
Gelelim futbola...
Trabzonspor freni patlamış kamyon misali şampiyonluğa odaklanmış gidiyor. En yakın rakibi Hatay’ın 7 puan önünde, bordo-mavililere kim dur diyecek bakalım?
Birde Trabzonspor’un Avrupa kupalarında oynamaması onlar için rakiplerine göre çok büyük avantaj oluyor.
Çok ekstra futbol oynamasalar da takım görüntüleri şu aşamada onları zirveye yerleştirdi. Burada teknik patron Abdullah Avcı’nın payını unutmamak lazım.
Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde oynaması, yaşlı ve sakat oyuncularının da çok olması, siyah-beyazlıları yarışın biraz gerisine düşürdü. Bayrampaşa’nın çocuğu Ersin Destanloğlu’nun başarılı bir şekilde kalesinde devleşmesi, yine mahallemizin çocuğu Serdar Saatçi’nin zaman zaman ilk 11’de sahada olması bizleri gururlandırıyor.
Bana göre, Ersin, Beşiktaş’ta kalırsa Beşiktaş’ın Volkan Demirel’i olur. Avrupa’ya gider ise hem Beşiktaş’ın hem de Tü̈rk Milli Takımının kazanacağından şüphem yok.
Fenerbahçe’de ise şanssızlıklar devam ediyor.
Üst üste alınan iç saha mağlubiyetleri, kaleci Altay’ın 3-4 ay sahalardan uzak kalacak olması  teknik heyeti kara kara düşündürüyor. Altay’ın yerine kaleye geçen Berke’nin Kayserispor maçındaki tecrübesizliği de gözlerden kaçmadı.
Fenerbahçe teknik yönetiminin sürekli takımda her hafta rotasyon üstüne rotasyon yapması oyuncularınında feleğini şaşırttı. İşin gerçeği bu oyuncularla 3-5-2’yi zorlamanın bir anlamı yok. Fenerbahçe’nin şanssızlıklardan kurtulup, birde radikal kararları alması halinde, başarı kaçınılmaz olur.
Galatasaray’ın ise daha çok pişmesi gerekiyor. Avrupa Fatih’i Avrupa’da dik dururken, Türkiye’de dökülüyor. Yoksa oyuncular maç mı seçiyor diyeceğim. Galatasaray iyi yolda ama taraftarların sabretmesi lazım.
***
Üst liglerde bunlar yaşanırken 3. Lig’de bulunan Bayrampaşaspor’un durumuna da üzülüyorum. İnşallah en kısa süre içerisinde toparlanırlar ve üst sıralara tırmanırlar.
Diğer yandan yaklaşık 2 yıl sonra amatör ligler başladı. Süper Amatör Lig’de bulunan tüm Bayrampaşa takımlarına Bölgesel Amatör Lig’e yükselme yolunda başarılar diliyorum.

Tarih: 11 Kasım 2021 Perşembe    Hit: 804
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol