30 Kasım 2023 Perşembe   

Cemil SAĞLAM / Gazeteci Yazar / Basın Tribünü

YENİ ÖĞRETİM YILI HERKESE HAYIRLI OLSUN

 

Yeni eğitim-öğretim yılı, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, eğitimin diğer paydaşlarına ve ülkemize hayırlı olsun!
Keyifli, sağlıklı ve bir o kadar da başarılı bir öğretim yılı dileğiyle...
***
SAL’DA GRUPLAR BELLİ OLDU
2023-2024 futbol sezonu İstanbul Süper Amatör Lig (SAL) kura çekimi İstinye’deki Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleşti.
Yapılan kuraya TFF İcra Kurulu Üyesi, TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez'in yanı sıra TFF İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı Mehmet Yorulmazlar, İl Hakem Kurulu Üyesi Bülent Sağıroğlu, Saha Komiserleri Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Mazhar Uzun, İASKF Yöneticileri, kulüp başkanları, antrenörler ve sporcular katıldı.
SAL’da ilçemizi Bayrampaşa Teknikspor, İstanbul Bafraspor ve Kartaltepespor temsil edecek.
Bayrampaşa Teknikspor 5. Grup’ta, İstanbul Bafraspor 7. Grup’ta, Kartaltepespor ise 8. Grup’ta mücadele edecek. Her 3 takımımızın grubunda da 11’er takım bulunuyor. Üç Bayrampaşa temsilcisinin başkan ve yöneticileri de yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek, kazasız, belasız ve sonu başarı dolu bir lig geçirmeyi temenni ettiler.
SAL STATÜSÜ
Bu sezon lig 8 grupta oynanacak. Gruplardan ikisi 12, diğer 6'sı ise 11 takımlı olacak.
 Her grupta ilk 2 takım klasman gruplarına kalacak. Klasmanda 8'erli 2 grup olacak. BAL'a kaç takım çıkacağı BAL statüsü ve BAL'da alınacak skorlara göre belli olacak. Her grupta son 3 takım küme düşecek.
Bu arada Çubukluspor ve Küçükçekmecespor lige girmiyor. (Küçükçekmecespor BAL ekibi Büyükçekmece Mimarobaspor'la birleşti. Mimaroba'nın ismi Küçükçekmecespor mu olacak ligden çekilen Küçükçekmecespor'un ismi değişecek mi bu konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor)
5. GRUP
1. Şilespor
2. Batı Trakyaspor
3. B.Soğanlı Olimpikspor
4. Modafen FK
5. Bağlarbaşıspor
6. Güngörenspor
7. Gülsuyuspor
8. Paşabahçespor
9. İstanbul Bulancakspor
10. BAYRAMPAŞA TEKNİKSPOR
11. Galataspor
*
7. GRUP
1. Nartspor
2. Güzelcespor
3. Cankurtaranspor
4. Çekmeköyspor
5. Merkezefendispor
6. Beşyüzevlerspor
7. Beykoz İdman Yurdu
8. Ayazağaspor
9. Avcılar Belediyespor
10. İSTANBUL BAFRASPOR
11. Ortaköyspor
*
8. GRUP
1. Küçükayasofyaspor
2. Tepebağ Kültürspor
3. Bereketlispor
4. Kocasinanspor
5. Denizköşklerspor
6. Dikilitaşspor
7. Gaziosmanpaşaspor
8. Çamlıcaspor
9. Kavacıkspor
10. Başakşehirspor
11. KARTALTEPESPOR
***
1. AMATÖR LİG KURALARI DA ÇEKİLDİ
İstanbul 1. Amatör Lig’de yeni sezonun kuraları çekildi. Yeni sezonda Bayrampaşa’yı 6 takım temsil edecek. Kura çekiminde bir konuşma yapan İASKF Başkan Ali Düşmez, tüm spor kulüplerine yeni sezonda başarılar dilerken, yapılacak müsabakaların Fair-Play çerçevesinde gerçekleşmesini arzu ettiğini belirtti.
Kura çekiminde TFF İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ve taban birlik temsilcileri de birer konuşma yaparak yeni sezonda kulüplere başarılar dilediler.
Yapılan kura çekiminin ardından 4. Grup’ta Sağmalcılarspor, 5. Grup’ta Bayrampaşa Altıntepsispor, 6. Grup’ta Yıldırımbosnaspor,  8. Grup’ta Çankırı Marusfspor, 10 Grup’ta Tunaspor ve 11. Grup’ta Cevatpaşaspor mücadele edecek .
1. AMATÖR LİG STATÜSÜ
Bu sezon 15 grupta mücadele olacak. Grup lideri 15 takımın yanı sıra grup ikincileri arasında, Fair-Play sıralamasında ilk sırada yer alacak takım doğrudan Süper Amatör Lig'e çıkacak.
Diğer grup ikincileri kendi aralarında eşleşecek ve tek maçlı eliminasyon sistemine göre oynanacak play-off'un ardından 7 takım daha Süper Amatör Lig'e yükselecek.
Her grupta son 2 sırada kalan takımlar 1. Amatar Lig’e düşecek.
14 takım hakkı olmasına karşın lige girmedi. Lig 154 takımla oynanacak.
***
UĞUR AVCI VE ÖMER ŞENER YILDIRIMBOSNA’DA
Bayrampaşamızı 1. Amatör’de temsil edecek olan Yıldırımbosnaspor geçen sezon aynı grupta yer alan Telsizspor'da oynayan ve bu ekiple şampiyonluk yaşayan Uğur Avcı'yı renklerine bağladı. 1989 doğumlu Uğur Avcı, geçen sezon Damlaspor ve Telsizspor'da 22 maçta 25 gol attı.
Tecrübeli orta saha oyuncusu Ömer Şener’i de renklerine bağlayan Yıldırımbosnaspor, diğer transferlerini önümüzdeki günlerde açıklayacak.
BAL tecrübesi de bulunan 1999 doğumlu Ömer Şener, CFS Bağcılarspor, İstanbul Güngörenspor, Çorlu Kültürspor ve İstanbul Bulancakspor'da oynadı.
***
TUNASPOR’DA TÜRÜYEN DÖNEMİ
Yine ilçemizi 1. Amatör Lig’de temsil edecek olan Tunaspor, 2018-2019 sezonunda kulüpte görev alan Teknik Direktör Şoray Türüyen ile yeniden anlaştı. Yardımcılığını ise Volkan Doğan yapacak.
***
TEKNİKSPOR’DA KALE EMİN ELLERDE
Bayrampaşamızın Süper Amatör’deki temsilcisi Bayrampaşa Teknikspor, geçtiğimiz sezon Altıntepsispor’un tecrübeli eldiveni Cem Albayrak ve genç kaleci Kadir Aydemir’i transfer etti. Bayrampaşa Teknispor yeni sezon hazırlıklarını ara vermeden sürdürürken, ilk hazırlık maçında Çatspor’u 5-1’le geçerken, ikinci hazırlık maçında ise Tophane Tayfun’a 2-1 mağlup oldu.
***
BAŞINIZ SAĞ OLSUN REŞAT HOCAM VE ŞENOL ÇELİK ABİ
Bayrampaşamızın sevilen isimlerinden Reşat Hot hocamızın ve Şenol Çelik abimizin anneleri hakkın rahmetine kavuştu. Hot ve Çelik’in annelerine rahmet, kederli ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı dilerim.

Tarih: 23 Eylül 2023 Cumartesi    Hit: 1184
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol