21 Temmuz 2024 Pazar   

WİSH MORE HOTELS’DEN EĞİTİME DESTEK

WİSH MORE HOTELS’DEN EĞİTİME DESTEK
 

Wish More Hotels tarafından Bayrampaşa Kocatepe İlkokulu’na yapılan Robotik Kodlama Sınıfı ve Steam Atölyesi törenle hizmete açıldı.
Açılış törenine Wish More Hotels Genel Müdürü Erkan Akkurt, Wish More Hotels Pazarlama Müdürü Ferah Özkök, Wish More Hotels Satınalma Direktörü Umut Tamirak, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Fahri Yıldırım ve Sinan Halis, Bayrampaşa İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Lütfüye Özdemir, Kocatepe İlkokulu Müdürü Mehmet Batan, kurum ve okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Sınıfın baştan aşağıya yenilenmesi ve tüm teknolojik donanımı Wish More Hotels tarafından yapıldı. Okula sadece robotik kodlama setleri, tablet ve laptop desteği sağlamayan Wish More Hotels, sınıfta kullanılan dolaplar, tüm masa ve sandalyelerin yanı sıra aydınlatmalarını ve boyasını dahi üstlenerek sınıfı baştan aşağıya yeniledi ve daha modern bir hale getirdi.
Robotik Kodlama Sınıfı ve Steam Atölyesi’nde ilkokul öğrencilerinin yanı sıra anaokulu öğrencileri de eğitim görecek. Öğrenciler, konuları teorik olarak öğrenirken aynı zamanda pratik becerilerini de geliştirecekler. Steam Atölyesi’nde öğrencilere robotik, kodlama, tasarım, modelleme, oyun tasarımı, mekatronik gibi alanlarda eğitim verilecek. Bu sayede öğrenciler, kendi ilgi alanları doğrultusunda kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Robotik Kodlama Sınıfı ve Steam Atölyesi ile öğrenciler sadece teknik becerilerini değil, aynı zamanda yaratıcılık, problem çözme, işbirliği, iletişim gibi sosyal becerilerini de geliştirme fırsatına da sahip olacaklar.
Robotik Kodlama Sınıfı ve Steam Atölyesi’nde demonte haldeki setler birleştiriliyor ve bir model elde ediliyor. Bu model algoritma ve kodlaması yapıldıktan sonra hazır hale getiriliyor. Öğrenciler, Web tabanlı uygulamalar üzerinden çizgi film ve oyun karakterleriyle algoritma bilgisi ve zekasını geliştiriyorlar. Web tabanlı uygulamalar üzerinden aynı zamanda 3 boyutlu modellemeler de yapılabiliyor.

AKKURT: EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Wish More Hotels Genel Müdürü Erkan Akkurt, “Robotik Kodlama sınıfı okulumuza hayırlı olsun. Teknolojinin bu denli hızla geliştiği dünyamızda bizim de ülke olarak çağa ayak uydurmamız ve geride kalmamamız şart. Bu nedenle gelişen teknolojinin önemli aşamalarından olan Robotik Kodlama konusunda hevesi, eğilimi ve yeteneği olan öğrencilerin eğitimine destek olduğumuz için çok mutluyuz. Wish More Hotels olarak eğitime desteğimiz sürecek. Böyle bir projeyi nihayete erdirmenin gurunu yaşıyoruz” dedi.

ÖZKÖK: ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ
Wish More Hotels Pazarlama Müdürü Ferah Özkök de şirket olarak eğitime destek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Öğrencilerin gözlerindeki o gülümsemeyi görmek bizler için de büyük bir mutluluk. Okulun komşusu bulunduğumuz için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza eğitim alanında destek vermek için bu projede yer aldık. Sınıfın hazırlanmasında emek veren tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BATAN: WİSH MORE HOTELS’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Kocatepe İlkokulu Müdürü Mehmet Batan ise yaptığı açıklamada, “Geleceğin mesleklerinden olan yazılım ve kodlamayı temel eğitimde öğrencilerimizle buluşturmak amacıyla okulumuzda Robotik Kodlama ve Steam Atölyesi oluşturduk. Sınıfın gerek iç donanımı gerekse teknolojik altyapısının oluşturulmasında Wish More Otel İstanbul sponsorluğu üstlenerek öğrencilerimizin yeni imkanlar elde etmesine önemli bir katkı sunmuş oldular. Bu manada başta otelin genel müdürü Sayın Erkan Akkurt olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Geleceğimizin inşasında bilimsel farkındalığı arttırarak atılımın sağlanabileceğine inanıyorum. Bunun yanında değer bilen, görgülü ve her anlamda nitelikli bir neslin yetiştirilmesi için elimizden gelen bütün imkanları kullanmaya devam edeceğiz. Açtığımız sınıfın çocuklarımıza hayırlı ve  faydalı olmasını diliyorum” diye konuştu.

KAĞITTAN SANATA EBRU SERGİSİ DE AÇILDI
Açılışta ayrıca “Sıfır Atık Projesi” kapsamında okulun 3-F sınıfı öğrencilerinin atık kağıtlar kullanarak geleneksel Türk el sanatlarından Ebru Sanatı ile yaptıkları ‘Kağıttan Sanata” adlı sergi de açıldı. Sergiyi gezen Wish More yetkilileri ve öğretmenler, öğrencileri tek tek kutladı.
Program sonunda Kocatepe İlkokulu Müdürü Mehmet Batan tarafından, Wish More Hotels’e ve Genel Müdür Erkan’a günün anısına ebru tablosu ve plaketler takdim edildi.

Tarih: 25 Nisan 2024 Perşembe    Hit: 3304

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol