30 Ocak 2023 Pazartesi   

Muhammed SANCAKTAR / Türkiye Bosna Sancak Kül. ve Yrd. Der. Bşk. / Geniş Açı

TÜRKİYE YÜZYILI

 

Kıymetli dostlar,
Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 28 Ekim 2022 tarihinde Ankara Spor Salonu’nda adeta miting havasında gerçekleşen toplantıda “Türkiye Yüzyılı” vizyonu’nu açıkladı.
Cumhuriyetimizin 99. yılında açıkladıkları bu vizyon bizleri çok heyecanlandırdı ve gururlandırdı.
Kurulduğu 1923’ten bugüne kadar çok badireler atlatan, iç ve dış düşmanların sürekli hedefi olan cumhuriyetimiz, yüzüncü yılına girerken bu badireleri atlatmış,içerideki ve dışarıdaki hainlerin saldırılarını bertaraf etmiş, sevinçlerini kursağında bırakmış olarak; gururla ve başı dik bir şekilde yoluna her zamankinden daha emin adımlarla devam ediyor.
Tabi ki devletimiz ve milletimiz bu duruma bir günde veya birkaç yılda gelmedi. Rahmetli Turgut Özal’ın açtığı çığır, içimizdeki hainler ve onların dışarıdaki işbirlikçileri tarafından bir kaç yıllığına kesintiye uğratılıp umutlarımızı kırmış gibi olsa da, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu meşaleyi yeniden tutuşturdu ve 20 yılda büyük bedeller ödeyerek bu duruma getirdi.
“Türkiye Yüzyılı” kavramını eski bakanlarımızdan merhum Hasan Celal Güzel’de 1987’de Konya Türk Ocağı açılışında Devlet Bakanı ve Hükümet sözcüsü olarak yaptığı konuşmada dile getirmişti. Rahmeti Turgut Özal bu sloganı çok beğenmiş ve “21. asır Türk ve İslam asrı olacaktır” şeklinde sık sık kullanmıştır. Özal’ın açtığı bu çığırda adım adım ilerleyen Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan lideriğinde adeta koşarak bu günlere geldi. Elbette ki ulaşmak istediğimiz hedefe henüz varmış değiliz. Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği “muasır medeniyetler seviyesi”ne ulaşmamız için katetmemiz gereken daha çok mesafe var ama, o yoldayız ve emin adımlarla ilerliyoruz.
Kıymetli dostlar,
Türkiye 20 yıl öncesiyle kıyaslanamayacak kadar değişen ve dönüşen bir ülkedir. Bu gelişmeleri, değişim ve dönüşümleri, yapılan hizmetleri  tek tek saymaya ne bizim, ne de bu değişim ve dönüşümün mimarları anlatmakla bitiremez. Ancak kısaca değinmek gerekirse; altyapıdan otoyollara, double yollardan havalimanlarına,hızlı trenlerden limanlara, köprülerden barajlara, eğitimden sağlığa,modern kentleşmeden tarıma, üretimden ihracata kısacası her alanda 20 yıl öncesine göre fersah fersah ilerideyiz.
Bu değişim ve dönüşümün mimarlarından söz etmişken, tüm bu hizmet, yatırım, değişim-dönüşüm ve güzel şeylerin baş mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ülkemize, milletimize, bizlere yaptığı hizmetler ve kattığı vizyon için ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabi ki onunla birlikte katkısı olan herkese de.
20 yıl önce bugünkü Türkiye’nin sahip olduklarını biri çıkıp anlatsa sanırım bunun hayalden öteye gidemeyeceğini, ancak hayal olarak kalacağını söylerlerdi.
Yani kimse inanmazdı.
Bugün de 20 yıl sonrası için söylenenlere inanmayanlar, inanmak istemeyenler veya bunları çarpıtanlar olabilir.
Bugün 20 yıl sonrasına ve “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna inanmayanlar,oldukça kararlı, vizyoner, dediğini yapan, yapacaklarını söyleyen  bir liderimiz olduğunu akıllarında tutsalar zannımca iyi olur.
21. asrın Türk asrı, Yeni Yüzyılın Türkiye yüzyılı olacağına yürekten inanıyoruz. Bugün dünyanın saydığı bir ülke olan Türkiye’nin bu günlere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde geldiğini yakinen biliyoruz. Cumhurbaşkanımızın 2023,2053 ve 2071 vizyonlarının da gerçekleşeğine kalben inanıyoruz.
Yeter ki birliğimizi, beraberliğimizi bozmayalım ve muasır medeniyet yolunda yakaladığımız ivmeyi koruyalım.
    Kalın sağlıcakla…

Tarih: 21 Kasım 2022 Pazartesi    Hit: 1181
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol