19 Mayıs 2022 Perşembe   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

TRABZONSPOR ŞAMPİ...

 

Merhaba Paşavizyon okuyanları. Bu sefer yazımda hakem hatalarına yer vermek istemiyorum. Çünkü artık sıradanlaştı ve bir anlamı kalmadı. Herkesin aynı             şeyleri tekrarlaması bir tekerlemeye dönüştü. Kimsenin de bu konuya   değinmemesi artık yazarken de bana da kabak tadı vermeye başladı. O yüzden bu yazımda yönetim ile taraftarlar arasında bir iletişimleri  kulüpler bazında değerlendireceğim..
Öncelikle ligimizde fırtınalar estiren Karadeniz fırtınası Trabzonspor’la başlamamız gerekli. Eee dile kolay puan kaybetmiyorlar. Abdullah Avcı önderliğinde takım tıkır tıkır topunu oynuyor. Seyirci maksimum desteğini veriyor. Yönetim de kendi payına düşen görevi eksiksiz yapıyor. En son Edin Visca transferi ile ligimizi iyi bilen Başakşehir’in efsanevi Boşnak oyuncusunu kadrosuna katarak güçlerine güç kattılar. Çok büyük bir aksilik olmazsa Nisan ayı ortalarında veya sonlarında ipi göğüsleyeceklerdir diye düşünüyorum. Çünkü karşılarında rakip yok. En yakın rakiplerinden Edin Visca’yı kadrolarına kattılar.
Yönetim, seyircinin ne istediğini biliyor. Antrenörün ne istediğini biliyor. Doğru ve yerinde hamlelerle güçlerine güç katıyorlar. Doğru hamlelerle uzun süre gelen şampiyonluk hasretine son verecekler gibi gözüküyor. Çok bekledi Trabzon taraftarı. Şehir kenetlenmiş vaziyette adeta. Nisan sonu Trabzon konvoya çıkar.
***
Beşiktaş’a da değinmek isityorum. Katar’da düzenlenen Süper Kupa Finalini kazanarak, Önder Karaveli (beyfendi kişiliğiyle gönlümüzde taht kuran) önderliğinde güzel bir birliktelik kurdular. Fakat Beşiktaş çok dağınık bir görüntü veriyor. Ne yapacakları belli olmuyor. Kalite var evet ama çok dağınıklar.
***
Gelelim Galatasaray’a.. Avrupa Fatihi Galatasaray’a ligde çok gerilerde kaldı. Kupada Denizli faciası varki akıllara ziyan? Ligde arkası bitmeyen puan kayıpları.  Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Galatasaray çok beceriksiz ve yeteneksiz forvet oyuncularından kurulu. Bir kaç futbolcu var ki Galatasaray’da oynamayı değil, antremana bile katılmamaları lazım. Tarfatar şimdiden 2’ye bölünmüş vaziyette. 3 yıl oldu görünürde bir başarı yok. Taraftarın çok karışmaması gerektiği kanısındayım. En son karıştıkların da, Falcao transferini yaptırmışlardı! Burak Elmas ve yönetiminde taraftarın tansiyonunu azaltacak konuşmalar ve hamleler yapması gerekir. Kenara geçip hiçbir konu hakkında Galatasaray için yorumda dahi bulunmazsan, koltukta oturmanın ne anlamı var? Ve beklenen son gerçekleşti, Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Yerine Domenec Torrent geldi. Hayırlı olsun.
***
Son olarak gelelim Fenerbahçe’ye. Taraftar çok gergin, haklılar. Başkan Ali Koç istenmeyen adam konumuna gelmiş. Oynanan futbol tatmin etmiyor seyirciyi. Son anda getirilen antrenörü de kovdular. Bir süredir Löw, Jesus ve Bilic ile görüşen fakat bir sonuç elde edemeyen Fenerbahçe yönetimi, takımın başına 2014-15 sezonunda da Fenerbahçe'yi çalıştıran İsmail Kartal'ı getirdiğini duyurdu. Uzun süredir kupa kazanılmamış. Evet sorumlusu kim? Tarftarın sabırsızlığı mı? Yönetim beceriksizliği mi? Sebebi ne beyler biliyor musunuz? Koskoca Fenerbahçe gibi çınarın twitterdan hastaglerle yönetiliyor olması. Burada fatura doğal olarak yönetime çıkar. Yerine gelebilecek ateşten gömleği giyebilecek bir aday var mı? Yok! Lakin eğer Ali Koç ve yönetimi bu cendereden çıkarsa Fenerbahçe’yi başarı dolu yıllar beklemesi muhtemel. Geçen yazımda da belirttiğim gibi “Fenerbahçe’nin en büyük rakibi yine kendisidir.”    

Tarih: 18 Ocak 2022 Salı    Hit: 500
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol