24 Haziran 2024 Pazartesi   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

TEKNİKSPOR’A YAZIK OLDU!

 

Bu sezon Bayrampaşa’daki Amatör Takımlarımıza baktığımızda bu sezon pek başarı yok gibi... İnsan ister istemez “Bayrampaşa’da futbol nereye gidiyor?” diye soramadan edemiyor.
Futbolda maalesef bu sezon Bayrampaşa takımları için işler iyi gitmiyor desek yeridir. Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Bayrampaşa Teknikspor grubunu iyi bir sırada bitirdiği halde İstanbul takımı kontenjanı kuralı gereği Süper Amatör Lig’e düşürüldü.
Bu sezon Süper Amatör ve 1. Amatör Lig’de mücadele eden takımlarımız da maalesef başarılı sonuçlar alamadı ve umutlarını gelecek sezona bıraktı.
2. Amatör Lig’de sezonun ilk yarısı sona erdi. Bayrampaşa takımları arasında 3 tanesini zirveye oynarken 2’si orta sıralarda biri ise maalesef son sırada yer alıyor.
5. Grup’ta bulunan Bayrampaşa Yenidoğanspor 4. sırada yer alıyor.
6. Grup’ta bulunan Yıldırımbosnaspor averajla 2. durumda zirve mücadelesini sürdürüyor.
9. Grup’ta mücadele eden Bayrampaşa Atletikspor ise 6. sırada bulunuyor.
12. Grup’ta mücadele eden Cevatpaşaspor ise 3. durumda bulunurken zirveyi kovalıyor.
13. Grup’ta yer alan Muratpaşaspor da liderin ensesinde 2. sırada mücadelesini veriyor.
14. Grup’ta bulunan Bayrampaşa Doğanspor ise maalesef son sırada yer alıyor.
Sezonun ikinci yarısında Bayrampaşa’yı amatörde temsil eden takımlarımıza başarılar dilerim.
***
Türkiye genelinde olduğu gibi Bayrampaşa’daki kulüplere baktığımızda birçoğunun ilk ve tek branşı futbol. Ancak geçtiğimiz günlerde sadece voleybol branşı bulunan Haliç Akademi Spor Kulübü’nün büyük bir başarı göstererek Türkiye Profesyonel Voleybol 2. Lig’e yükseldiğini birçok insan maalesef bilmiyor.
Genç kadrosuyla, kısıtlı imkanlarla büyük bütçeli kulüplerin önünde ipi göğüsleyen Bayrampaşa’nın Sultanları’nı kutluyorum. Türkiye Profesyonel Voleybol 2. Ligi’nde başarılar diliyorum.
Bayrampaşa’daki kulüpler arasında Bayrampaşa Demirspor da yıllardır amatör liglerde elinden geldiği kadar mücadele ediyor. Son yıllarda yaptığı atılımlarla atletizm ve yüzme takımını kurdular.
Peki Bayrampaşa’daki kulüplerimiz neden sadece futbol branşıyla ilgileniyor?
Son yıllarda maalesef Bayrampaşa’dan kaliteli sporcu yetiştiremiyoruz.
Arda Turan, Necip Uysal, Semih Erdem, Hidayet Türkoğlu diye diye takılıp kaldık.
Çocuklarımızı cep telefonlarından, tabletlerden ve AVM’lerden uzaklaştırıp spora yönlendiremiyoruz.
Eskiden futbol için alan çoktu, malzeme yoktu. Günümüze gelindiğinde ise sporcular marka malzemeler kullanıyor, sahalar çimlendirildi ve kulüplerin iyi tesisleri var. Yine de yıldız yetiştiremiyorlar. Un var, şeker var, artık helvayı yapma vakti geldi de çattı...Tarih: 19 Mayıs 2023 Cuma    Hit: 1149
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol