06 Ağustos 2021 Cuma   

RUMELİLER’DEN 10 BİN ERZAK KOLİSİ

RUMELİLER’DEN 10 BİN ERZAK KOLİSİ
 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde, aynı zamanda yardımlaşma ve dayanışmanın ayı olan mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sivil toplum kuruluşları da harekete geçti.
Bugüne kadar yaptığı birçok hayırla gönüllere giren Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği de her Ramazan ayında olduğu gibi ihtiyaç sahiplerine erzak kolileri dağıtmaya başladı.
Derneğin Bayrampaşa, Kağıthane ve Kemerburgaz şubelerinin de desteğiyle ihtiyaç sahibi ailelere toplam 10 bin adet erzak kolisi dağıtılacak.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şahinler ve yönetim kurulu üyeleri yaptıkları açıklamada, “Ramazan ayı yine bereketiyle geldi. Ramazan kolilerimiz 10 bin ihtiyaç sahibi aileye umut olması, üzerimizdeki kardeşlik hakkını hiçbir zaman unutmadığımızı göstermek üzere dağıtılmaya başlandı. 70 yılı geride bırakan derneğimiz 1950 yılında 3 koli ile başladığı Ramazan erzak kolisinin sayısını bu sene 10 bin koliye ulaştırmanın sevincini yaşıyoruz. Tüm Rumeli Türkleri Derneği Zeytinburnu Şubesi, Esenler Rumelililer Derneği, Alibeyköy Üsküp Brezalılar Derneği ve Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Derneği de bizlere ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerine dağıtmada destek sağlıyorlar. Kardeş Rumeli derneklerimiz ile sokağa çıkma kısıtlama saatlerinde dağıtımı gerçekleştirmek için özel izne tabi tutulmamızı sağlayan Bayrampaşa, Zeytinburnu  ve Kağıthane kaymakamlarımıza bizlere vermiş olduğu  izinlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak her zaman devletimizin yanındayız ve ihtiyaç sahibi ailelerimize her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Allah bu yardımların çoğalmasını nasip etsin. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” ifadelerini kullandılar.

Tarih: 14 Nisan 2021 Çarşamba    Hit: 6828

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol