19 Ocak 2022 Çarşamba   

ÖĞRETMENLERE HATIRA ORMANI

ÖĞRETMENLERE HATIRA ORMANI
 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde tüm Türkiye’de yaklaşık 250 milyon ağaç toprakla buluşuyor. Yeşile büyük önem veren Sultangazi Belediyesi de, bu özel günü dikkat çeken bir etkinlikle taçlandırdı. Dişbudak, ıhlamur ve çınar türlerinden oluşacak 5000 ağaçlık dev “Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hatıra Ormanı”nı ilçede görev yapan öğretmenlere armağan eden belediye, ormanın ilk fidelerini öğretmenler ve öğrencilerle birlikte toprakla buluşturdu.
Yoğun katılımla tam bir şenlik havasında geçen etkinliğe Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, Belediye Başkan Yardımcıları Nurcan Öztürkmen ve Yakup Dalkılıç, Eğitimden Sorumlu Belediye Başkan Danışmanı Abuzer Korkmaz meclis üyeleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
Başkan Dursun, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte ağaç fidelerini toprağa ekti. Öğretmenler ve öğrencilerle bol bol muhabbet eden Başkan Dursun, eğitime verdikleri güçlü destekle her zaman yanlarında olduklarını sık sık vurguladı. Başkan Dursun, etkinliğin sonunda tüm öğretmenlere içten teşekkürlerini sunarak pentas çiçekleri armağan eti. Öğretmenler ve öğrenciler de, Başkan Dursun’un samimi ilgisinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Kaymakam Kalkar: En güzel anı
Böyle etkinliklerin çocukların gelişiminde çok önemli yeri olduğunu vurgulayan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, böyle güzel bir etkinlikte sizlerle birlikte olduğum için büyük memnuniyet duyuyorum. Bu etkinlikte emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Bu etkinlik, çocuklarımız için gerçekten çok önemli. Bu ağaç dikim etkinliği, ileride anlatacakları en güzel anılarından biri olacak” diye konuştu.

Başkan Av. Dursun:
Öğretmenlerimize hatıra ormanı armağan etmek istedik
Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendilerinden hatıra orman talebinde bulunduğunu belirterek, “Biz de bu çalışmayı yaparak değerli öğretmenlerimize güzel bir Hatıra Ormanı armağan etmek istedik. Esasında Sultangazimizin dört bir köşesinde, caddelerinde, sokaklarında, ıhlamurlarımızı, çınarlarımızı toprakla buluşturduğumuz bir dönemdeyiz. Şehrimizin daha yeşil, daha güzel ve daha yaşanabilir olması adına büyük gayretle çalışıyoruz. Öğretmenler gününün öncesinde, siz değerli öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle böyle bir programda bir arada olduğum için çok mutluyum. Yine önümüzdeki günlerde çocuklarımızın bitkiyle, yani yaşayan bir varlıkla iç içe olup onun yaşamını daha iyi anlayabilmesi için yaklaşık 20.000 adet küçük bitki kitini okullarımıza dağıtacağız. Bütün gayretimiz doğayı seven, koruyan ve doğaya saygı duyan bir nesil yetiştirebilmek içindir. Hep birlikte bunu başarabildiğimiz takdirde doğa bunun karşılığını bizlere çok güzel verecektir ve bizler daha güzel bir dünyada yaşıyor olacağız” dedi.

Müdür Tekbaş: Her çocuk bir fidandır
Öğretmenlere armağan edilen hatıra ormanı ve düzenlenen ağaç dikim etkinliği için belediyeye teşekkür eden Sultangazi Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, “Bugün burada ‘Geleceğe Nefes’ programı kapsamında ülkemizin yeşillenmesine bir katkı sağlamak istedik. Çünkü biz, kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikin diye emreden bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bugün burada çok güzel bir atmosfer var. Bu atmosferin bir de öncesi var. Sultangazi Belediyemiz, bu alanı çok güzel hazırladılar. Hiçbir konuda bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin yeşillenmesine katkı sağlamak durumundayız. Sadece ağaçlarımızın değil, çocuklarımızda da doğayı sevme ve koruma bilincinin yeşermesine katkı sağlamak zorundayız” şeklinde konuştu.

Tarih: 17 Kasım 2021 Çarşamba    Hit: 2168

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol