05 Ağustos 2021 Perşembe   

HEM İYİLİK HEM ŞİFA

HEM İYİLİK HEM ŞİFA
 

Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi ile İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği ortaklaşa düzenledikleri bir programla 23 Nisan’da Bayrampaşalı çocukları eğlendirdi. Tiyatro oyuncuları ve dernek üyeleri Bayrampaşa’da 11 mahalleyi gezerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları eğlendirdiler.
Organizasyonda tiyatro atölyesinin eğitmenleri kuklalarla çocukları eğlendirirken, ayrıca palyaço gösterisi de yapıldı. Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesinin eğitmenleri müzikler eşliğinde sokaklarda şarkılar söyledi balonlar dağıttı ve oyunlar oynadı.
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Kadın Kolları ve Yönetim Kurulu üyeleri de çocuklar için aldığı 3 bine yakın oyuncak ve bayrağı çocuklara hediye etti.
Organizasyonda kısaca vosvos denilen pembe bir Volkswagen aracın içinde bulunan kuklalarla birlikte palyaço da çocukların ilgi odağı haline geldi.

Çocuklarımızı sevindirmeye çalıştık
Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi’nin kurucusu İlyas Çağlayan, Bayrampaşa’da 11 mahalleyi gezerek bu pandemi döneminde çocukları eğlendirmeye çalıştıklarını belirterek, “Elimizden geldiği kadar çocuklarımıza dokunmaya, onları sevindirmeye çalıştık. Her sene ulusal bayramlarda bu organizasyonu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Emeği geçen herkese ve tiyatromuzun eğitmenlerine özellikle de İyi Kalpler Derneği yönetimine çok teşekkür ediyorum. Tüm evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Dilerim bu pandemi biran önce biter ve çocuklarımızla daha güzel günlerde buluşuruz” diye konuştu. 

Katkıda bulunan herkese teşekkürler
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Dişçi ise dernek olarak her yıl 23 Nisan’da çocukları mutlu etmeye çalıştıklarını belirterek,  “Bu yıl da derneğimizin kültürel faaliyetlerini ortak yürüttüğümüz Şifa Niyetine Tiyatro atölyesi ile harika bir organizasyona imza attık. Bayrampaşa’da sokak sokak gezerek çocukları bu pandemi döneminde sevindirdik. Atölyemizin kurucusu ve Derneğimizin Genel Sekreteri İlyas Çağlayan’a ve ekibine teşekkür ederim. Organizasyonda büyük emekleri olan Uğur Kırtasiye Ufuk Uzun’a, Yağmur Sound Umut İdilmek ve Murat Can Şimşek’e pembe volkswagen ile bizlere renk katan Vosvoshayal’a (Kadir Ayan), 28 Giresunlular Derneği Başkanı Sayın Murat Cenğer’e Çocuklara kitap dağıtımı yapan Özgür Yayınevi işletmecisi  Özgür Dalgıç’a ve en önemlisi bizlere izin veren Bayrampaşa Kaymakamı Sayın Dr. Soner Şenel beye çok teşekkür ederiz. Her zaman söylediğimiz gibi ‘Çocuklar gülerse dünya güler’ ve İyilik hep kazanacak” ifadelerini kullandı.

Tarih: 24 Nisan 2021 Cumartesi    Hit: 2367

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol