21 Temmuz 2024 Pazar   

HAMZA FATİH YİNE ŞAMPİYON

HAMZA FATİH YİNE ŞAMPİYON
 

Bayrampaşa Mehmet Akif İnan Ortaokulu öğrencisi Hamza Fatih Aydın, geçen sene olduğu gibi bu sene de karatede Dünya Şampiyonu oldu.
Genç sporcu, 16-19 Mayıs tarihleri arasında İspanya’nın A Coruna şehrinde düzenlenen Dünya Gençlik Ligi yarışmasında Karate Kumite dalında erkekler 55 kiloda altın madalyayı kazandı.
77 ülkeden 3032 sporcunun katılım sağladığı bu büyük organizasyonda Hamza Fatih Aydın kendi kategorisinde 46 sporcu arasında dünya şampiyonu olmayı başardı.
Hamza Fatih Aydın, Aralık 2023’te de İtalya’da 81 ülkeden 4 bin 133 sporcunun yarıştığı Dünya Gençlik Ligi’nde de dünya şampiyonu olmuştu.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda dünya birincisi olan Hamza Fatih Aydın, “Gençlik ve Spor Bayramı’nda şampiyonluğum tüm gençlere armağan olsun” dedi.
Hamza Fatih Aydın’ın başarısından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Mehmet Akif İnan Ortaokulu Müdürü Şerafettin Ese, “Bir kez daha dünya şampiyonu olarak bizleri gururlandıran öğrencimizi, öğretmenlerini, antrenörlerini ve ailesini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” ifadelerini kullandı.
Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürlüğü de yayınladığı bir mesajla Hamza Fatih Aydın ve bu başarıda tüm emeği gerenleri kutladı.

Tarih: 22 Mayıs 2024 Çarşamba    Hit: 1235

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol