19 Ocak 2022 Çarşamba   

HAKEME PCR ENGELİ!

HAKEME PCR ENGELİ!
 

TFF 3. Lig 2. Grubun 13. haftasında bugün 0-0 sona eren Bayrampaşaspor-Bıtexen Düzcespor mücadelesinde görevli hakemi Erdal Yılmaz’ın maçın başlamasına kısa bir süre kala PCR testi yaptırmadığı için yerine başka bir hakem görevlendirildi.
Bugün saat 13.00’de başlaması gereken karşılaşma yeni hakem gelene kadar Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından saat 14.00’e alındı. Karşılaşma İstanbul bölgesi hakemlerinden Tolga Akbaba yönetiminde bir saat gecikmeli olarak başladı.
İki kulübün başkanlarının hakem Erdal Yılmaz’ın PCR testi yaptırmadığı için futbolcuların motivasyonlarının olumsuz etkileneceği gerekçesiyle TFF’ye maçın ileri bir tarihe ertelenmesi talepleri red edildi.
İki kulüp yetkililerinden alınan bilgilere göre. Covid için antikor testi olup antikor düzeyi yeterli olan kişiler 1 ay boyunca PCR testi olmadan müsabaka alanı için akredite olabiliyorlar. Maçın orta hakemi Erdal Yılmaz’ın antikor test süresi dolduğu halde bunu hem kendisi hem de TFF Sağlık Tedbirleri Kontrolorünün farketmediği öğrenildi. Sabah yapılan maç toplantısında da bu durumun gözden kaçtığı bildirildi. İki takım futbolcuları ısınmalarını tamamlarken bu durum farkediliyor ve orta hakem Erdal Yılmaz’ın maça çıkamayacağı kararına varılıyor. Yeni bir orta hakem gelene kadar maç TFF tarafından 1 saat erteleniyor. Futbolcular iki kez ısınmaya çıktığı ve ısınıp-soğuyup tekrar ısındıkları için her iki takımda da sakatlıklar yaşandı.


STAT: Bayrampaşa Çetin Emeç
HAKEMLER: Tolga Akbaba, Soner Akgün, Yakup Bulut
BAYRAMPAŞASPOR: Mehmet Enes Sarı, Abdulsamet Burak, Tolga Kalender, Uğur Daşdemir, Mustafa Kutay Pekşen, Erkam Develi, İsmail Can Çavuşluk, Yusuf Emre Alyaprak (Dk. 46 Kaan Mert Nasırcılar), Mustafa Yılmaz, Muhammed Egemen Pehlivan, Yiğit Gümüş (Dk. 84 Ahmet Bahçıvan)
YEDEKLER: Cengizhan Şarli, Cengizhan Bayrak, Emre Uğur Uruç, Selman Sevinç, Burhan Ersoy
TEKNİK DİREKTÖR: Mustafa Özer
BİTEXEN DÜZCESPOR: Ersin Aydın, Onur Şirin, Erçin Ilgaz (Dk. 82 Alperen Özşahin), Recep Kalkan, Emre Bekir, Samet Eker (Dk. 88 Eren Yeşil), Mikail Koçak, Oğuzhan Erdoğan, Erdi Kasapoğlu, Murat Gürbüzerol (Dk. 72 Tugay Keleş), Nevzat Bilen (Dk. 88 Muhammed Enes Erdem)
YEDEKLER: Semih Gacarlar, Dede Çelik, Osman Boz
TEKNİK DİREKTÖR: Yavuz İncedal
SARI KARTLAR: Erkam Develi, Tolga Kalender (Bayrampaşaspor) / Recep Kalkan, Erdi Kasapoğlu, Onur Şirin (Bitexen Düzcespor)


TFF 3. Lig 2. Grup’ta alt sıralardan kurtulmak isteyen Bayrampaşaspor, kendi sahasında oynadığı 13. hafta maçında lider Bitexen Düzcespor ile 0-0 berabere kaldı.
Bir saat gecikmeli başlayan maçta lider Düzcespor ilk yarıda 1, ikinci yarıda 3 net pozisyonu değerlendiremedi. Bayrampaşaspor ise maçın ikinci yarısında oyunu forse ederken birçok fırsatı gole çeviremeyince müsabaka 0-0'la sonuçlandı. Bu sonuçla Bitexen Düzcespor 26 puanla liderliğine devam etti. Puanını 13’e çıkaran Bayrampaşaspor’un 14. sıradaki yeri ise değişmedi.

Tarih: 17 Kasım 2021 Çarşamba    Hit: 2371

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol