06 Ağustos 2021 Cuma   

HABERİMİZ SES GETİRDİ

HABERİMİZ SES GETİRDİ
 

Ocak ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerince Altıntepsi Mahallesi Kışla Caddesi’nde beton bariyerlerle kapatılan yaya geçidi vatandaşların isteği ve Paşavizyon Gazetesi’nde yer alan haber üzerine yeniden açıldı.
Bir süre önce evlerinin önündeki caddeden geçen araçları tehlikeli bulan mahalle sakinleri, durumu İBB yetkililerine bildirdi. İBB’ye bağlı ekipler de iddiaya göre akşam saatlerinde bölgeye gelerek, caddede karşıya geçişi engelleyen beton set ördü. Bunun üzerine bu olaya tepki gösteren diğer mahalle sakinleri de çalışma yapılan yere, “Delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış” ve “Yaya yolumuz yakında açılacaktır” şeklinde pankartlar asarak tepkilerini gösterdi.
Cadde üzerinde sağlık ocağı, kız öğrenci yurdu, fırın, eczane gibi işletme ve kamu kuruluşları bulunurken; bu yerlere sorunsuz şekilde ulaşabilmek için yaya geçidi yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, durumu defalarca şikayet etmelerine rağmen bir çözüm üretilmediğini ifade etmişti. Bölgede yaşayanlar, araçların hızlı gelmesini önlemek için de İBB tarafından kaldırıldığı belirtilen kasislerin yeniden yapılmasını talep etmesi ve gazetemizdeki çıkan haber üzerine; İBB ekipleri tarafından bölgeye yeniden yaya geçidi yapıldı.

Tarih: 21 Nisan 2021 Çarşamba    Hit: 5757

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol