24 Şubat 2024 Cumartesi   

GÜZEL SANATLAR LİSESİNE ÖĞRENCİ YETİŞTİRİYOR

GÜZEL SANATLAR LİSESİNE ÖĞRENCİ YETİŞTİRİYOR
 

Bayrampaşa’da 2014 yılında kendi tiyatrosu olan Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi-Cafe’yi hizmete açan eğitmen ve yazar İlyas Çağlayan tiyatro ve sinema dünyasına birçok oyuncu yetiştiriyor. Kendi Tiyatro atölyesinde Yaratıcı Drama, Diksiyon ve Temel Oyunculuk eğitimleri veren İlyas Çağlayan son dönemlerde de Bağcılar Hikmet Barutçugil Güzel Sanatlar Lisesi’ne öğrenci yerleştiriyor.
Yetenek sınavlarını güzel bir derece ile kazanan öğrencileri mutluluklarını atölyedeki eğitmenleri İlyas Çağlayan ile paylaşıyorlar.
Bu sene kuruluşunun dokuzuncu yılını kutlayan 4 bin 300’e yakın yakın öğrenci mezun eden eğitmen ve yazar İlyas Çağlayan ise yaptığı açıklamada, “Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi olarak amacımız; Tiyatro atölyemiz ile birlikte dans atölyemiz ve resim atölyelerimizle 4-16 yaş arasındaki çocuklarımızın zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlamaktır. Ağırlığımız çocuklar olsa da Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi'nde 7'den 70'e herkese eğitimler veriyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER ÇOK MUTLU
Eğitim alan öğrencilerden güzel sanatlar lisesini kazanan Nursena Koç yaptığı açıklamada; ‘2 sene eğitim aldığım İlyas Çağlayan hocamızın Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesine, Güzel Sanatlar Lisesini kazanarak gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Böylesine güzel bir kuruma ve hocaya sahip olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.
Bir başka Güzel Sanatlar Lisesini kazanan ve eğitimine devam eden 'Zeynep Birgül ise yaptığı açıklamada; “Ben 3 senedir bu atölyenin hem öğrencisi hem de stajyer eğitmeni olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İlyas Çağlayan hocamız eğitim verirken de bizleri sınavlara hazırlarken de hep güvendi ve bizlerin başarılı olabilmesi için çok emek harcadı. Hem kendisine hem de Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi ailesine çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Bu sene Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavlarına hazırlanan Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi öğrencisi 'Beren Kayatepe de yaptığı açıklamada; “Bir yılı aşkın tiyatro atölyemizde eğitim alıyorum. Çok verimli bir sezon geçirdim. İlyas Çağlayan hocamız ile birlikte yetenek sınavı hazırlıklarına başladık. Umarım diğer arkadaşlarımız gibi bende tiyatro bölümünde okuma şansı bulurum” şeklinde konuştu.

Tarih: 16 Kasım 2022 Çarşamba    Hit: 1834

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol