30 Kasım 2023 Perşembe   

ESKİ CEZAEVİ ALANINA YAŞAM MERKEZİ

ESKİ CEZAEVİ ALANINA YAŞAM MERKEZİ
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 150 Günde 150 eser projesi kapsamında, Bayrampaşa’daki İsmetpaşa Yaşam Merkezi, Muratpaşa Kapalı Yüzme Havuzu ve Zemin Altı Otoparkı’nın açılışlarını gerçekleştirdi. Açılış töreninde; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, birer konuşma yaptı. Konuşmasına, İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden 6 vatandaşımızı anarak başlayan İmamoğlu, “Hepimiz başı sağ olsun. Milletçe üzüntülüyüz. Yaralılarımız için de şifa duası ediyoruz. Ancak bu dönemlerde, İstanbullular olarak, hep birlikte önemli bir görevimiz var. Birlikte şehrimize sahip çıkacağız. El ele vereceğiz; ülkemize, birliğimize, kardeşliğimize hep birlikte daha güçlü sahip çıkacağız. Hep birlikte, yaşama da daha çok sarılacağız” dedi. İBB olarak, bir arada üretmek, insanların yaşamını kolaylaştırmak ve toplumsal fayda sağlamak anlayışıyla çalıştıklarının altını çizen İmamoğlu, “Bütçemizi, inanınız ki, bu amaçla kullanıyoruz. İsmetpaşa Yaşam Merkezi’nde kazandırdığımız yeni fonksiyonla da tam da bu yaklaşımımızın en somut örnekleri” diye konuştu.

İMAMOĞLU’NDAN BAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AYDINER’E TEŞEKKÜR
Merkez içerisinde bulunan Bölgesel İstihdam Ofisi, Enstitü İstanbul İSMEK, Yuvamız İstanbul ve Mahalle Evi’nin bu anlayışlarının ürünü bir biçimde hizmet vereceğini vurgulayan başkan İmamoğlu, “Değerli Bayrampaşa Belediye Başkanı’mıza, Atila Bey'e, nezaketi ve konuşması için teşekkür ediyorum. Kendilerine de söyledim; yerelde, insanların ihtiyaç tespitleri daha güçlüdür. Bu manada kurduğumuz koordinasyon birimimiz ve danışmanlarımız, yöneticilerimiz üzerinden, bu mahalle ya da farklı mahallelerde öngördükleri bir kısım ihtiyaçları, elbette kendileri karşılıyorlar. Ama yapmamızı öngördüğü farklı hizmetleri de Bayrampaşa'ya kazandırmayı arzu ederiz. Bu anlamda, bugüne kadar gösterdiği iş birliği ve dayanışma içerisindeki çalışma kültüründen dolayı da ağabeyimize, değerli Başkan’ımıza yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL OTOGARI’NDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİMİ YAŞATIYORUZ”
Var olan spor tesisini, yeni tasarımlarla baştan aşağı yenilediklerini ve 200 araçlık zemin altı otoparkını da Bayrampaşa’ya kazandırdıklarını belirten İmamoğlu, sözü, Bayrampaşa ilçe sınırları içerisindeki Büyük İstanbul Otogarı’na getirerek, “İstanbul Otogarı’nda gerçekten büyük bir değişimi yaşatıyoruz. Çünkü, orada artık kütüphane var. Tiyatro salonu var. Birçok hizmetleriyle, pırıl pırıl bir otogarımız var. Bu manada burayı da İstanbul için faydalı bir hale getirmenin de gururunu yaşıyoruz. Bayrampaşa'nın daha etkin kullanmasını, mahalleye sırtını dönmüş bu alanın, mahallesine yüzünü dönmüş haliyle, Bayrampaşalı hemşehrilerimin oraya ev sahipliği yapmasını da diliyorum” ifadelerini kullandı. Yönetim anlayışları gereği, ayrımcılığı yapmadan ve her kurumla iş birliğine açık, eşitlikçi bir biçimde çalıştıklarını kaydeden İmamoğlu, şunları söyledi: “Vatandaşın sorunlarının çözümüne, mutlaka birlikte hareket etmek için her yolu deneyeceğiz. Cumhuriyet, yöneticilerin hadlerini bilmesi gereken bir yönetim sistemidir. Yani yöneticiler, hadlerini, vatandaşa hizmet ettiklerini bilecekler. Hiçbir yönetici, ‘Ben bilirim, benim dediğim doğrudur, ben yaparım’ anlayışına sahip olamaz. Bu anlamda, Cumhuriyet’in bize öğrettiği bu kavramlarla, çok güçlü bir biçimde İstanbul'a hizmet noktasında, en üst seviyede moralli ve motive olduğumuzu buradan tekrar beyan etmek istiyorum.” 

AYDINER: BU PROJELER BAYRAMPAŞAMIZ VE İSTANBULUMUZA HAYIRLI OLSUN
Açılışı yapılan merkezin önemli bir yer olduğuna vurgu yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner ise konuşmasında, “Sayın Başkan’ımızla da görüştük. Çok seri bir şekilde buranın harekete gelmesi gerekiyor. Bu nedenle Başkan’ımız da buradaki 5 tane önemli ofisleri açarak, halkımızın çok daha rahat bir şekilde buraya gelmelerini sağlıyorlar. Diğer dükkanların da çeşitli bir şekilde doldurularak buranın artık bir yaşam merkezi haline gelmesini, bundan sonra da inşallah birlikte yürüteceğiz. Biz de elimizden gelen her türlü yardımı Sayın Başkan’ımıza yapacağız. Öncelikle, Bayrampaşa'mıza getirmiş olduğu çok önemli projelerinden dolayı, ben kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de buradaki bu yaşam merkezinin altında bulunan, açılışını Sayın Başkan’ımızın yapacağı önemli projeler, hakikaten insanımıza dokunacak olan projelerdir. Halkımıza, insanımıza, gençlere ve çocuklara dokunan bu tür projeleri yapması da bizim için de anlam teşkil ediyor. Yine aynı şekilde yüzme havuzu ve altında otopark olması da Bayrampaşa için çok ama çok önem arz ediyor. O açıdan bu önemli projelerin Bayrampaşa'ya kazandırılması münasebetiyle, kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu tesislerin Bayrampaşa'mıza, İstanbul'umuza ve özellikle de ülkemize hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.
İBB’nin Bayrampaşa'da yaşam merkezi içerisinde; Bölgesel İstihdam Ofisi, Enstitü İstanbul İSMEK, Yuvamız İstanbul ve Mahalle Evi hizmet verecek. Yapımına eski İBB yönetimi tarafından başlanılan ve bir süre çalışmaları duran Muratpaşa (Tuna) Kapalı Yüzme Havuzu da uzun bir inşa sürecinin ardından hizmete açıldı.

Tarih: 17 Kasım 2022 Perşembe    Hit: 1492

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol