30 Haziran 2022 Perşembe   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

DAHA ÖNCE NERELERDEYDİNİZ?

 

Öncelikli olarak tüm okuyucularımızın Ramazan ayını ve bayramını tebrik eder, sevdikleriyle birlikte nice mutlu günler dilerim.
Tutkumuz futbol, sevdamız Bayrampaşaspor.
Futbol tutkumuzun peşinden giderken, kırmızı-yeşilli gönül verdiğimiz takımımızın bu sezon iniş-çıkışlı performansı bizleri üzmüştü. Bu sezona yenilenmiş kadrosuyla iddialı başlayan Bayrampaşaspor, düşme hattının hemen üzerine kadar gerileyerek korkulu rüya görmeye başlamıştı. Ta ki tecrübeli teknik adam Mustafa Kemal Kılıç gelene kadar.
Tecrübeli teknik adam geldikten sonra Bayrampaşaspor aldığı sonuçlarla üst sıralara doğru tırmandı ve 8. sıraya kadar yükseldi.
Taraftarlar da bu durum karşısında sormadan edemiyor “Daha önce nerelerdeydiniz?”
Sonuç olarak bu sezon yine istenilen olmadı ve Bayrampaşaspor orta sıralarda kendine yer bulacak, Şampiyonluk umutları gelecek sezona kalacak.
Buraya kadar sportif başarıdan söz ettik. Yönetimin, sportif başarı için attığı adımlardan daha da önemlisi kulübün mali tablosunun düzeltilmesi için verdiği mücadeledir.
Kulüpleri birer işletme olarak düşünürsek; başarı için asıl olan sağlam bir ekonomik düzendir. Gelir-gider dengesi ne kadar sağlıklı olursa, işletme o kadar başarılı olur.
Borçsuz, sıkıntısız bir Bayrampaşaspor’un ligde çok daha iyi yerlerde olması en büyük dileğimiz.
***
Biraz da amatör takımlarımıza bakalım...
Bayrampaşa’yı Süper Amatör Lig’de temsil eden Bayrampaşa Teknikspor, 2. Grup’ta şampiyon olduktan sonra Bölgesel Amatör Lig’e yükselme yolunda oynadığı Klasman A Grubu’nda da zirveye yerleşti. Teknik direktör Ergün Gelen’in ekibi oynadığı futbolla taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazanıyor. Sezon sonunda Bölgesel Amatör Lig’e çıkmalarını canı gönülden diliyorum.
Diğer Bayrampaşa takımları ise malesef dereceye giremeyerek umutlarını gelecek sezona bıraktı.
Süper Amatör Lig sona erdikten sonra 1. Amatör Lig ve 2. Amatör Lig’de birer hafta arayla başladı. Her iki ligde de Bayrampaşa takımlarının aldıkları sonuçları görünce şu an için “Şampiyon olur” diyebileceğimiz bir ekip görünmüyor.
***
TUNASPOR FIRSATI KAÇIRDI
Gruplarında şampiyonu olan Bayrampaşa Tunaspor hem U16 hem de U18 takımı Türkiye şampiyonasına katılmak için İstanbul takımları arasında play-off’ta mücadele etti. Kırmızı-lacivertlilerde aynı futbolcular iki takımda da hatta A takımda da oynadığı için büyük yorgunluk oluyordu.
Sonuçta ağırlığı U16 takımına verdiler ancak malesef grubunda ikinci sırayı alarak Türkiye Şampiyoınası’na gitmeyi kaçırdılar.
Bayrampaşa yetiştirdiği ünlü sporcularla anılan bir ilçede olmasına karşılık, amatör takımlarıından şampiyon çıkaramıyorsak bu bizim ayıbımız olmalı.
Bir diğer yandan Bayrampaşa son zamanlarda okul sporlarında başarı basamaklarını birer birer tırmanmaya başladı. Mehmet Akif İnan Ortaokulu, Sancaksoy Ortaokulu ve Mobil İmam Hatip Ortaokulu gibi birçok okulunö ğrencilerinin sporda derecelere girmesi güzel.
Bunu kulüp takımlarında da görmek dileğiyle...

Tarih: 18 Nisan 2022 Pazartesi    Hit: 1081
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol