19 Eylül 2021 Pazar   

BELEDİYE 7/24 GÖREVDE

BELEDİYE 7/24 GÖREVDE
 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, tam kapanma döneminde temizlik, dezenfekte ve çevre düzenleme çalışmalarını ilçe genelinde kesintisiz sürdürüyor. Bu süreçte ihtiyaç sahipleri için sıcak yemek dağıtımı ve erzak yardımlarına devam eden belediye, 7/24 hizmet veren Çağrı Merkeziyle vatandaşların ihtiyaçlarında yanında oluyor.
Salgın ile mücadele adına ilk günden bu yana sıkı tedbirler alan Gaziosmanpaşa Belediyesi, tam kapanma sürecinde de çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürüyor. İlçe genelinde temizlik, dezenfekte ve çevre düzenleme çalışmalarına devam eden belediye, sıcak yemek dağıtımı ve erzak yardımlarıyla da vatandaşları yalnız bırakmıyor. Ayrıca ekipler, acil her türlü duruma karşı görev başında nöbette bulunuyor.

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI ÜST DÜZEYDE
İlçede 1.452 cadde ve sokak, 11 pazar yeri ile meydanları kapsayan yıkama ve dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 1.750 adet çöp konteyneri de rutin olarak ilaçlanıyor. Süreç boyunca İlçe Sağlık Müdürlüğü ile irtibat halinde olan belediye ekipleri, koronavirüs testi pozitif olan vatandaşların binalarını da ilaçlayıp dezenfekte etmeye devam ediyor. 

ÇEVRE VE YEŞİL ALAN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Tam kapanma döneminde yeşil alan, çevre düzenleme ve geri dönüşüm çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor. "Daha yeşil bir Gaziosmanpaşa" için ilçe genelinde ağaç dikimlerine devam eden belediye, orta refüj ve peyzaj düzenleme çalışmalarıyla da cadde ve sokakları estetik bir görünüme kavuşturacak. Geri dönüşüm çalışmaları kapsamında ise haftanın 7 günü geri dönüşebilir atıklar, ev ve işyerlerinden sıfır atık toplama araçlarıyla toplanıyor. 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK VE ERZAK YARDIMLARI
Bu süreçte sosyal ve ekonomik yönden vatandaşlara desteklerini sürdüren Gaziosmanpaşa Belediyesi, evde yemek hazırlama imkanı olmayan, 65 yaş üstü kimsesiz, hasta, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine her gün iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırlanan zengin içerikli erzak kolisi dağıtımları da sürdürülerek, Ramazan ayının bereketi vatandaşlarla paylaşılıyor. 

SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL
Gaziosmanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların evde kaldığı süreçte sokak hayvanlarının yemek ve su bulmakta zorlanmaması adına her gün 86 noktada mama ve su dağıtımı yapıyor. Can dostlarımızın beslenme ve bakımı ile ilgilenen ekipler, mama, suluk ve kedi evlerinin de temizliklerini gerçekleştiriyor. Meydanlarda ise kuşlara yem dağıtımı yapılıyor. 

ÇAĞRI MERKEZİ 7/24 HİZMET VERİYOR
Gaziosmanpaşa'da vatandaşlar, süreç boyunca her türlü acil durumda 444 0 467 numaralı Gaziosmanpaşa Belediyesi Çağrı Merkezi'ni arayarak, 7/24 taleplerini iletebilecek. Çağrı merkezine ulaşan talepler derhal ilgili birimlere iletilerek, hızlı çözüm üretilecek. 

DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde denetimlerini de aralıksız sürdürüyor. Özellikle fırın, pastane, restoran, kafe gibi gıda satış noktalarını sık sık ziyaret ederek denetimler gerçekleştiren ekipler, tedbirlere uymayan işletmelere uyarılarda bulunuyor. İçişleri Bakanlığı'nın Covid-19 tedbirleri genelgesi hakkında esnafa bilgilendirmeler yapan ekipler, çalışma saatlerine ve müşteri kapasitesine uyulmasına ve Ramazan ayında uzun pide kuyruklarının oluşmamasına yönelik kontroller de gerçekleştiriyor. 

Tarih: 05 Mayıs 2021 Çarşamba    Hit: 2317

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol