06 Ağustos 2021 Cuma   

BAYRAMPAŞA’DA PİJAMA HIRSIZLIĞI

BAYRAMPAŞA’DA PİJAMA HIRSIZLIĞI
 

Bayrampaşa’da iki hırsız, hafif ticari aracın içindeki toplam 15 bin lira değerindeki pijama takımlarını çaldı. Yaşanan hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansıdı. 
Olay, dün sabah saat 05.30'da Kocatepe Mahallesi'nde bulunan bir sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Salih Demirkaya pazarda satacağı pijama takımlarını ikamet ettiği sokağa park ettiği hafif ticari aracında bırakıp, evine gitti. Sokağa kamyonetle gelen hırsızlar, park halindeki aracın içindeki pijamaları almak için harekete geçti. Kamyonetten inen 2 hırsız, aracın camını kırıp içindeki pijama takımlarını almaya başladı. Toplamda 15 bin lira değeri olan pijama takımlarını geldikleri kamyonete yükleyen hırsızlar, daha sonra da sokaktan uzaklaştı. Olayı gören bir mahalle sakini ise durumu Salih Demirkaya'ya haber verdi. Aracının başına gelen Demirkaya, mallarının çalındığını görünce durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları güvenlik kamerası ve parmak izi incelemesinin ardından hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. 

BİR GÜN ÖNCE PERDECİYİ, ŞİMDİ BİZİ PATLATTILAR
Şüphelilerin geçtiğimiz günlerde bir perdecide de hırsızlık yapanlarla aynı kişiler olduğunu söyleyen Salih Demirkaya, “Sabah 05.30 civarı komşu görmüş. Benim aracı yüklediğimi sanmış. Tekrar öbür cama geçince fark ediyor. Ondan sonra aşağı iniyor. Ne olup ne bittiğini anlayana kadar malı alıp götürüyorlar. Perde hırsızları, bir gün önce orayı patlatmışlar, şimdi bizi patlattılar. Tekstilcilere karşı bir şeyleri var. Önceden tespit edip, yapıyorlar. 15 bin liralık malımızı çaldılar. Komşu görmüş ama tahmin edememiş. Kamyonuyla da dönememiş. Takip edememiş o yüzden. Arabanın plakasından anladık. Zaten aynı zayıf kişiler. İnşallah başkasının canı yanmasın diyelim" dedi. 

HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINDA
Yaşanan hırsızlık anları ise çevredeki bir apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülere şüphelilerin kamyonetle gelişi, aracın camını kırdıktan sonra içindeki malları aldıkları ve kaçtıkları anlar yansıdı.

 

Tarih: 26 Nisan 2021 Pazartesi    Hit: 2261

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol