12 Haziran 2021 Cumartesi   

BAYRAMPAŞA’DA FECİ OLAY

BAYRAMPAŞA’DA FECİ OLAY
 

Bayrampaşa’da boşanma aşamasındaki eşiyle barışmak için ailesiyle yaşadığı eve giden Cengiz K., barışma isteğini reddeden karısını zorla aracına bindirip kaçırmaya çalıştı. Kendisine engel olmak isteyen karısının ailesini ve bir mahalle sakinini de aracıyla ezen gözü dönmüş adam, olayın yaşanmasının ardından kısa süre sonra yakalanarak cezaevine gönderildi.
Yaşananlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
Kartaltepe Mahallesi'nde meydana gelen olayda iddiaya göre, boşanma aşamasındaki eşi D.K.'nın ailesinin yaşadığı eve gelen Cengiz K., ayrılmak istemediğini dile getirdi. Yaşanan tartışmanın ardından gözü dönmüş koca, karısını zorla arabaya bindirdi.

ARABAYI DURDURMAK İSTEYEN KADININ AİLESİNİ EZDİ
Çaresiz kadının ailesi arabayı durdurmak için önüne geçti. Aracıyla geri gelerek kaçmaya çalışan Cengiz K., karısının kız kardeşini, annesini ve mahalle sakinlerinden Cumhur Mert'i ezdi. Arabanın altında kalan 2'si kadın 3 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kaçırdığı karısını bir süre sonra Bayrampaşa'daki bir sokakta serbest bırakan Cengiz K. kaçmaya çalıştı. Olay yerinde incelemelerini yapan Bayrampaşa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Cengiz K.'yı kıskıvrak yakaladı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Cengiz K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. D.K.'ye 90 gün süreli "resen önleyici tedbir kararı" verildiği kaydedildi.

MAHALLE HALKI OLAYI ANLATTI
Arabanın çarpması sonucu yaralanan Cumhur Mert, "Uyuyordum. Çığlık sesleri duyulunca birden yatağımdan fırladım. Tam dışarı çıktım, araba süratli bir şekilde geri gelmeye başladı. Şoför koltuğunun yanındaki kapı açıktı. Araba bana da çarptı. Koluma dikiş atıldı. Tam dalak bölgesinde ağrılar var. 2 bayanla birlikte bana çarptı. Benim olay anına gidişimle arabanın gelişi aynı ana denk geldiği için çok kısa bir zaman diliminde gerçekleşti” dedi. Sokaktaki bağırma seslerini duyduğunu belirten bir mahalle halkı ise “Oğlumla birlikteyken 'İmdat çocuklarımı götürüyorlar' diye bir bağırtı sesine kalktık. Oğlum arabanın peşine koşarak yumrukladı ama engel olamadı. Çift ayrılık aşamasındaymış. Hanımını kaçırmış, yanında başka bir akrabası varmış onu da kaçırmış. Ablasıyla kayınvalidesini de arabayla ezdi. Mahkemeye ayrılmaya gidiyorlarmış, gitmesin diye yapmış. Ayıp, çok ayıp. 1 hane 3 haneyi mahvedecekti" ifadelerini kullandı. Başka bir mahalle sakini ise “Sabah erken saatlerde uyuyorduk. ‘Çocuk kaçırılıyor’ diye sesler duyduk. İki bayan gördük. Adam ileri geri giderken, kadının ayağı ezildi, arabanın lastiğini falan kopardılar. Ben koştum, mahalledeki bir kişi arabayı yumrukladı. İki kadın yerde yatıyordu. Sordum kadına, 'Benim kardeşim ve kardeşimin çocukları' dedi. Kadın hala olarak gelmiş buraya. Mahkemeleri varmış o da boşanmak istemedi. Kapıyı da hala açmış, kızın annesi işten yeni gelmiş. İkisi yerde bir o kadına koştum bir diğerine. 'İçerde 5 çocuk var' dedi. Saydık çocuklar tamam. Sonra, ‘Kızı mı kaçırdı’ dedi kızın annesi. Ayağı kopmuştu resmen. Kaçırılan kadın sonra geldi, üstü başı parçalanmıştı. Buradan eşyalarını alıp yaralı annesinin yanına gitti. Yaralıların durumu iyi değildi" şeklinde konuştu
 


Tarih: 13 Mayıs 2021 Perşembe    Hit: 2233

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol