21 Temmuz 2024 Pazar   

4 KUŞAK 1 KUCAK

4 KUŞAK 1 KUCAK
 

23 yıllık öğretmen olan Şenol Civelek, 17 yıldır öğrencilerinin yaptığı tüm resimleri sakladı. Yıllar sonra ‘4 kuşak 1 kucak’ adında resim sergisine dönüştürdü.
Bayrampaşa Ahmet Haşim İlkokulu öğretmenlerinden Şenol Civelek’in 2007-2024 yıllarındaki 4 kuşak öğrencilerinin resimlerinden derlediği sergi Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel tarafından açıldı. Açılışa Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, öğretmenler, okulun eski ve yeni öğrencileriyle birlikte veliler de katıldı.
Kaymakam Şenel, sergi alanını gezerek, öğretmenler ve öğrenciler ile sohbet etti ve başarılar diledi.
Ahmet Haşim İlkokulu’nda 20-21 Mayıs tarihleri arasında sergilenen yaklaşık 630 resim büyük ilgi gördü. 23 yıllık öğretmen olan Şenol Civelek, “2007 ile 2024 yılları arasında öğrencilerimin yaptığı tüm resimleri sakladım. Sonra da bunları bir sergi ile gerek öğrenciler gerekse velilerimize sergilemek istedik. Eski öğrencilerimizin yanı sıra yeni öğrencilerimizin yaklaşık 630 resmi sergide yer aldı. Eski ve yeni öğrencilerimiz bir araya geldi. Şimdi her biri meslek sahibi olan eski öğrencilerimiz çocukken yaptıkları resimleri de görünce hem şaşırdılar hem de büyük bir sevinç yaşadılar” dedi.
Ahmet Haşim İlkokulu Müdürü Ali Doğan Güneş ise “23 yıllık bir eğitimci olan Şenol Civelek hocamızın ‘4 kuşak 1 kucak’ sergisi büyük ilgi gördü. Eski ve yeni öğrenciler bir araya geldi. 17 yıldan beri yapılan resimler sergilendi. İnşallah bu tür sergiler tüm Türkiye’ye yayılır” diye konuştu.
Şenol Civelek’in eski öğrencileri de yaptıkları açıklamada, “Hem ilkokul arkadaşlarımızla yeniden bir araya geldiğimiz için hem de bazılarımızın unuttuğu bu resimleri yeniden gördüğümüz için çok mutluyuz. Şenol Civelek hocamız hiçbir resmi atmadan bugünlere götürerek bizleri çok mutlu etti. Resimleri görünce çocukluk günlerimiz aklımıza geldi. Hem Şenol öğretmenimize hem de Ahmet Haşim İlkokulu’na böyle bir sergi için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandılar.

OĞUZHAN İLKOKULU’NDA ŞENLİK VE KERMES
Kartaltepe’deki Oğuzhan İlkokulu'nda öğretmen, öğrenci ve velilerin işbirliği ile ‘Bahar Şenliği ve Kermesi’ düzenlendi. Öğrencilerin sergilemiş oldukları bando, folklor ve karate gösterileri ilgiyle takip edildi. Etkinliğe katılan Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, ‘Bahar Şenliği ve Kermesi’nin gerçekleşmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

Tarih: 21 Mayıs 2024 Salı    Hit: 1337

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol