30 Ocak 2023 Pazartesi   

17 BİN ÖĞRENCİ İÇİN 17 BİN FİDAN

17 BİN ÖĞRENCİ İÇİN 17 BİN FİDAN
 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle ülke çapında fidan dikme etkinlikleri düzenlendi. Etkinliklerin İstanbul’daki adresi Kemerburgaz Kent Ormanı oldu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın da katıldığı etkinlikte toplamda 70 bin 900 fidan toprakla buluştu.
Türkiye’de en çok ağaç diken belediyelerinin başında gelen Bayrampaşa Belediyesi de buradaki etkinlikte yer aldı. Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur da ilçedeki lise öğrencileriyle birlikte fidan dikti. Bayrampaşa’daki 17 bin lise öğrencisi için 17 bin fidanın ilk bölümü de toprakla buluşturuldu. Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Meclisi’nin de destek verdiği etkinlik renkli görüntülerle sona erdi.

ŞENEL: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle binlerce ağacın toprakla buluştuğunu belirterek, “İstanbul Valiliğimizin ve Orman Genel Müdürlüğümüzün organizasyonu ve Sayın Valimiz Ali Yerlikaya’nın da teşrifleriyle geleceğe nefes olabilmek için Bayrampaşalı öğrencilerimizle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdik. Bayrampaşa Belediyesi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir ülkenin akciğerleri, en büyük zenginlik ve yaşam kaynağı olan ormanlarımızı koruyup, kollayıp, mümkün olduğunca çoğaltmamız hayat felsefemiz olmalıdır” ifadelerini kullandı.

AYDINER: AĞAÇ BİZE SESTİR, NEFESTİR
Ağaçların ve ormanların önemine vurgu yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise açıklamasında, “İhtiyacımız olan oksijenin yarısını ağaçlar ve ormanlar üretiyor. Ağaç bize sestir, ağaç bize nefestir. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Milli Ağaçlandırma Günü’nde binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Bunu geleceğimiz olan sevgili gençlerimizle birlikte ülkemizin geleceği için yaptık. Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Türkiye için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

OKUL BAHÇESİNE FİDAN DİKİMİ
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner daha sonra ise AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı’nın da katıldığı törenle Cevatpaşa Mahallesi’ndeki Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi’ne fidan dikti. Başkan Aydıner, “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikin” hadis-i şerifini hatırlatarak, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bayrampaşalı tüm gençler adına ilk fidanı Kaptan Ahmet Erdoğan İmam Hatip Lisesi'nde dikti.

MİNİK ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, geçtiğimiz yıl Milli Ağaçlandırma Günü ilçedeki öğrencilere verdiği meşe palamutlarının büyümesini sağlayan öğrencilere ödül verdi. Başkan Aydıner, “Tam bir yıl önce Milli Ağaçlandırma Günü öğrencilerimize teslim ettiğimiz meşe palamudu tohumlarını bir yıl boyunca beslemelerini istemiştik. Maşallah yavrularımız gözü gibi bakmış tohumları fidana dönüştürmeyi başaran yavrularımıza ödüllerini takdim ettik” açıklamasını yaptı.

Tarih: 11 Kasım 2022 Cuma    Hit: 1239

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol