30 Kasım 2023 Perşembe   

1. SINIFLARA ÇANTA VE KIRTASİYE SETİ

1. SINIFLARA ÇANTA VE KIRTASİYE SETİ
 

Belediyesi, tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Dönemi’nde okula yeni başlayan ve uyumluluk sürecinde olan 12 bin 1’inci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye seti dağıttı. Ailelerin ekonomik yükünü hafifletmeyi amaçlayan Sultangazi Belediyesi, öğrencilere çanta ve beslenme çantası ile birlikte içerisinde abaküs, kalemtraş, silgi, 12’li kuru boya kalemi, güzel yazı defteri, çizgili defter, kareli defter, resim defteri, kırmızı kalem, kurşun kalem, cetvel ve kalemlik bulunan kırtasiye seti hediye etti.
Çanta ve kırtasiye dağıtımında Nadide - Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu’nda 1. sınıfa başlayan öğrencilerin sevinci ve heyecanına ortak olan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş ve gazeteci Cem Küçük de katıldı.

Dursun: İlkokula başlayan her öğrencinin kırtasiye ihtiyaçları bundan sonra her yıl Sultangazi Belediyesi’nden
Velilerin yükünü hafifletmeye çalıştıklarını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Yeni eğitim öğretim döneminde herkese başarılar diliyorum. Velilerimize kolaylıklar diliyorum. Her eğitim döneminde başta kırtasiye olmak üzere birçok ihtiyacı oluyor. Bu sene kırtasiye malzemelerini, çantalarını, kalemliklerini, içerisindeki defterlerini, vesaire onların ihtiyacı olabilecek malzemelerini ilçemizdeki okullarda okuyan tüm ilkokul birinci sınıflarına veriyoruz. Biliyoruz ki bu destek onlar için önemli ama biz buna sadece maddi olarak bakmıyoruz. Onlara güzel güzel bir dokunuş yapmak istiyoruz. Çünkü çocuklarımızı, ilkokul birinci sınıfa başlayan çocuklarımızı Sultangazi’de güzel bir şekilde karşılamak için bu gayreti yapıyoruz ve bir taraftan da elbette velilerimizin de yükünü almaya gayret ediyoruz” dedi. Daha önceden defter dağıtımı da yaptıklarını belirten Dursun, “Birinci sınıflar için bu desteği bir gelenek haline getiriyoruz. Bundan sonra ilkokul birinci sınıfa başlayan herkese Sultangazi Belediyesi’nin hediyeleri okul başladığında masalarında olacak. Nasıl Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla artık kitaplar okula başlandığında masadaysa bundan sonra ilkokul 1 yarışına başlayan tüm çocukların da kırtasiye malzemeleri, çantaları dahil her şeyi Sultangazi Belediyesi tarafından karşılanmış olacak. Bu sene Sultangazi’de ilkokula başlayan yaklaşık 12 bin öğrencimize bu dağıtımı yapmış oluyoruz. Bundan sonra her sene birinci sınıflar masalarında kırtasiye malzemeleri ile çantaları da dahil olarak görmüş olacaklar” ifadelerini kullandı.

Tarih: 06 Eylül 2023 Çarşamba    Hit: 1340

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol