12 Haziran 2021 Cumartesi   

İYİ KALPLERDEN SAĞLIKÇILARA DESTEK

İYİ KALPLERDEN SAĞLIKÇILARA DESTEK
 

Bayrampaşa’da 3 yıl önce kurulan İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği, sağlık çalışanlarına desteklerini sürdürüyor. Dernek yönetimi, Bayrampaşa Sağlık Müdürlüğü İlçe Covid Merkezine destek olmaya devam ederken son olarak kahve, çay, şeker ve bardak desteğinde bulundu.
Türkiye ve dünyanın ve zor dönemlerden geçtiği şu günlerde en çok çalışan ve hayatı pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarımıza bir ikram ve destek amacıyla içecek bağışında bulunan dernek daha önce de sağlık çalışanları için özel üretilen maskelerden hediye etmişti. 
Dernek Başkanı Adem Dişçi, sağlık çalışanlarına da az da olsa küçük jestlerde bulunarak onların moralini yüksek tutmaya çalıştıklarını belirterek, "Bu organizasyonda bizlerin yanında olan Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Aydın Korkmaz’a, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fatih Bayraktar, Murat Bayraktar ve ESTEA Çay firmasının sahibi Yasin Sönmez’e teşekkür ederim. İyilik kazanacak” dedi. Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Bayraktar da “İyilik adına yapılan tüm çalışmalarımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarının hakkını ödememiz mümkün değil. Bu pandemiden bir an önce kurtulmak dileğiyle” ifadelerini kullandı. Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Aydın Korkmaz da dernek yönetimine teşekkür ederek, “Dernek yönetimi pandemi boyunca her zaman Covid Merkezimize desteklerini sundular. Sağlık çalışanları olarak pandemi döneminde tüm hayatımızı Covid ile mücadeleye adadık. Bu anlamda bizlere destek olan İyi Kalpler Derneği’ne teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HASTANE PERSONELİNE İFTAR YEMEĞİ
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Gül Urfa Kebap ve Lahmacun Salonu ile birlikte Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde görev yapan tüm personeline iftar verdi. Bayrampaşa’nın en tanınan lezzet durakları arasında yer alan Gül Urfa Kebap ve Lahmacun Salonu’nun hünerli ustaları tarafından hazırlanan iftar yemekleri firma yöneticileri Halil Kayatepe, Murad Kayatepe ve İyi Kalpler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Dişçi tarafından hastane yemekhanesine teslim edildi. Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Yılmaz Ergin ise yaptığı açıklamada, “Mübarek Ramazan ayının son Cuma akşamında hastanemiz personeline iftar veren Gül Urfa Kebap Salonunun sahipleri Halil ve Murat Kayatepe ile İyi Kalpler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı sayın Adem Dişçi beyefendilere Bayrampaşa Devlet Hastanesi çalışanları adına teşekkür ederim” dedi. 

BAYRAMPAŞA BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİ İLE BAYRAMLIK SÜRPRİZİ
Ramazan ayı içerisinde hayırseverler tarafından bağışlanan Ramazan erzaklarını Bayrampaşa’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtan İyi Kalpler Yardımlaşma Derneği, yaklaşan bayram öncesi de çocuklara jest yaptı. 
İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Bayrampaşa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Muzaffer Karışık ile birlikte ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık dağıttı. Dernek Başkanı Muzaffer Karışık, her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi ihtiyaç sahiplerine bu tür yardımlarda bulunduğunu belirterek, “Artık geleneksel hale getirdiğimiz bayram hediyelerimizi bu kez İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile birlikte gerçekleştirdik. İyi kalplilerin sayısının çoğalmasını diliyor, herkese sağlıklı günler temenni ediyorum” dedi. İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Dişçi ise  “Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun. Çocuklar gülerse dünya güler. Çocukları sevindiren herkese teşekkür ederim. Herkese sağlıklı, mutlu günler ve hayırlı bayramlar dilerim” diye konuştu.

Tarih: 10 Mayıs 2021 Pazartesi    Hit: 2137

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol