25 Ekim 2020 Pazar   

Ümit ALBAYRAK / Gazeteci Yazar / Yiğitçe

YENİ NORMALLEŞME, YENİ BAYRAMPAŞASPOR

 

İŞİMİZ spor ama diğer olaylara da tepkisiz kalamıyoruz. 
Bir önceki yazımda dünyada geçmişte çok büyük salgınların olduğunu ve yüzbinlerce hatta milyonlarca insanın öldüğünü belirtmiştim.
İşte şimdi de bizim yaşadığımız en büyük salgın hastalıkla karşı karşıyayız.
Bu virüsten kurtulmanın tek yolu aşı gibi görünüyor. Ve aşının da gelecek yılın ortalarına yetişme ihtimali öngörülüyor.
Biz düşen görev, yeni normale alışmak. Başka da çaremiz yok!
Yeni normalleşmeyle birlikte artık sokağa maske ile çıkıyor, tüm toplu alanlardan kaçıyor, insanlarla aramıza mesafe koyuyoruz.  
Bizler böyle yaparken duyarsız insanlar ne yapıyor?
Maske takmayı bir kenara bırakın, sosyal mesafe diye bir şeyi takmıyor…
Uzmanlar ve yetkililerin aylardır yaptığı uyarıları dikkate almıyor.
Siz kendi sağlığınızı bir kenara bırakın çevrenizdeki insanların sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Size tavsiyem; en azından internette entübe hastaların durumunu izleyin. Belki insanlığınızdan utanır, ders alırsınız…
Bazı konularda eleştirebilirsiniz ama devletimiz bu salgınla mücadele döneminde elinden ne geliyorsa vatandaşları için yaptı. Evet, bu dönemde bir çok kimse işinden, gelirinden oldu belki ama küresel anlamda ekonomik krizi tüm dünya ülkeleri yaşıyor.
Bu vesileyle salgın döneminde özverili bir şekilde görevini yapan tüm sağlık çalışanlarına bir vatandaş olarak teşekkürü bir borç bilirim. Korona virüsten hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dilerim. Allah kimseyi hasta etmesin ama şifa arayacağımız sağlık kurumlarından da mahrum etmesin. 
***
Gelelim Bayrampaşaspor’umuza…
Kırmızı-yeşilli kulüp bu sezona yeni bir yönetimle girecek. 
Yepyeni bir oluşum içine giren Bayrampaşaspor’da mevcut başkan Cengiz Günaydın görevi Erkan Özkaya’ya teslim etti. Yeni başkanın, yönetim kurulunu en kısa sürede oluşturacağı açıklandı. Asbaşkanlık görevine de eski futbolcu Gökhan Çıra getirildi. Şua ana kadar benim bildiğim 10 transfer yapıldı. Bu futbolcuların çoğu Adana Demirspor’dan yetişmiş genç isimler. Adana Demirspor da son yıllarda yeni bir yönetim kurulu oluşturarak eski parlak günlerine dönmeye çalışıyor. Süper Lig’e çıkmayı da geçtiğimiz sezon play-off finalinde kaçırdılar. Keza Bayrampaşaspor da eski günlerine dönmeyi istiyor. 2. Lig yolunda yepyeni bir oluşum içine giren temsilcimizin yeni sezonda mücadele edeceği 3. Lig 4. Grup’ta önemli takımlar var. Kırmızı-yeşilli takım yeni sezonda kuracağı güçlü kadrosuyla 2. Lig’e yükselmenin mücadelesini verecek. 
Bize düşen görev ilçemizin takımını sonuna kadar desteklemek.
Kişiler gelip, geçididir. Aslolan Bayrampaşaspor’dur!
Yönetim kurulunda ünlü isimlerin de olacağı konuşulan Bayrampaşaspor’a yeni sezonda başarılar, tüm herkese de sağlıklı günler dilerim…

Tarih: 16 Eylül 2020 Çarşamba    Hit: 5721
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol