21 Temmuz 2024 Pazar   

YENİ BAŞKAN YALÇIN KAYA

YENİ BAŞKAN YALÇIN KAYA
 

Bayrampaşa Kent Konseyi’nin 8. Olağan Seçimli Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda geçekleştirilen seçim sonucunda başkanlığa Avukat Yalçın Kaya ve yönetimi seçildi.
31 Mart yerel seçimleri sonrası oluşan Bayrampaşa Belediyesi yeni yönetimi Bayrampaşa Kent Konseyi’ni de yeniledi. Seçim sonrası 3 ay içerisinde yapılması gereken Bayrampaşa Kent Konseyi Genel Kurulu 81 delegeden, 62’sinin katılımıyla yapıldı. Av. Yalçın Kaya ve İbrahim Koldamca’nın aday olduğu Bayrampaşa Kent Konseyi başkanlık yarışının ilk turunda Av. Yalçın Kaya 49, İbrahim Koldamca ise 13 oy aldı. Tüzük gereği ikinci tura gitmesi gereken başkanlık yarışı, adaylardan İbrahim Koldamca’nın yarıştan çekilmesiyle seçimler sonuçlandı. 49 oy alan Av. Yalçın Kaya. Bayrampaşa Kent Konseyi Başkanı oldu.
Genel kurul toplantısına, siyasi parti temsilcileri, kamu yararına çalışan dernekler ve mahalle muhtarları katıldı.
Divan kurulu, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Licina, Muratpaşa Mahallesi Muhtarı Enver Keleş ve Giresunlular Dernek Başkanı Tülay Tahmaz'dan oluştu.
Kongreye katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan Mutlu, “Bayrampaşa için güzel hedeflerimiz, hayallerimiz var. Biz mazeret değil, maharet üreteceğiz. Tüm paydaşlarımızla bir arada olarak ‘Yaşanılabilir bir Bayrampaşa’ diyecek, ortak akıl ile kentimizin sorunlarını çözeceğiz. Gerçekleşen seçim sonucunda Bayrampaşa Kent Konseyi Başkanı seçilen Sayın Yalçın Kaya ve yönetimini kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz. Bugüne kadar görev alan herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni dönem ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.
Kongrede bir konuşma yapan Mali Müşavir Süleyman Bilge ise “Kent konseyi, hiçbir karşılık beklemeden gönüllülük temeline dayalı, olması nedeniyle,  bağımsızlık, tarafsızlık ve şeffaflık ilkelerinin korunduğu bir oluşum olmalıdır. Bu süreçte verimli olup, işlevini tam anlamıyla sürdürebilmesi için, diğer yandan liyakatın, özgürlüğün, bağımsızlığın ve sosyal sorumluluk bilincinin  ön planda tutulması da çok önemli ve gereklidir” ifadelerini kullandı.
Yeni başkan Avukat Yalçın Kaya da kendisi ve yönetimi seçen genel kurul üyelerine teşekkür etti.

Tarih: 28 Haziran 2024 Cuma    Hit: 1203

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol