23 Ekim 2020 Cuma   

WİSH MORE HOTEL İSTANBUL’DA ÖNCELİK HİJYEN

WİSH MORE HOTEL İSTANBUL’DA ÖNCELİK HİJYEN
 

Wish More Hotel İstanbul, koronavirüs salgını nedeniyle hijyen kurallarını en üst düzeyde tutarak misafirlerini ağırlıyor. Bureau Veritas belgelendirme kurumu tarafından ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ ile hizmet vermeye başlayan Wish More Hotel İstanbul, Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği kurallar doğrultusunda alınan tüm temizlik ve hijyen tedbirlerini açıkladı.
Buna göre tüm çalışan personel, Diversey Türkiye A.Ş. tarafından Covid-19 korunma yöntemleri ve bulaşma riskleri konusunda düzenli olarak eğitimler alıyor. Sağlık taramasına tabi tutulan, maske ve siperlikle çalışan personelin vücut sıcaklıkları da düzenli ölçülüyor. 
Güvenli fiziksel mesafe kurallarının uygulandığı ortak alanlarda bilgi afişi ve broşürleri bulunurken, resepsiyon bölümünde misafirlerin bagajları ve kişisel eşyaları odalarına götürülmeden önce dezenfekte ediliyor. Her oda tüm alanlarıyla farklı ve sağlığa zararlı olmayan dezenfekte edilmiş bezlerle temizleniyor. Oda içerisindeki tüm malzemeler tek bir kullanımdan sonra değiştiriliyor. Mutfak alanında da tüm mutfak eşyaları, tezgahları ve depolama alanları düzenli temizlenip, dezenfekte ediliyor. Kafe ve restoran girişlerinde el dezenfeksiyon otomatları yerleştirilirken, çatal bıçak takımları tek kullanımlık paketler halinde servis edilmeye başlandı. Fitness alanlarında ekipman ve aletler sosyal mesafeye uygun yeniden düzenlenirken, her kullanım sonrası dezenfekte işlemleri yapılıyor. SPA alanları kullanıma kapalı olurken, havuz ise kullanıma açık.
Otelde Pandemi Güvenlik Ekibi de oluşturulurken, otel gıdaları lisanslı ve onaylı tedarikçilerden satın alınıyor ve işletmeye girişi esnasında sıkı kontroller ile dezenfeksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra kabul ediliyor.

Tarih: 23 Eylül 2020 Çarşamba    Hit: 5690

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol