21 Nisan 2024 Pazar   

VALİ MUTLU’DAN BATİAD’A TAM NOT

VALİ MUTLU’DAN BATİAD’A TAM NOT
 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Bayrampaşa Tekstilci Sanayici ve İş Adamları Derneği (BATİAD) ziyaretinin ardından, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve BATİAD Yönetim Kurulu ile birlikte, Bayrampaşa’daki Tekstilcileri gezerek bir süre sohbet etti. 

BAŞKAN ERTEN: SES GETİREN PROJELERE DEVAM

BATİAD Başkanı Aydın Erten, Vali Mutlu’ya derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verirken, ses getiren projelere devam edeceklerini söyledi. Bayrampaşa’da 2500’e yakın satış mağazası bulunduğunu belirten Başkan Erten, “Bunun yanı sıra Bayrampaşa’da 10 bine yakın tezgah var. Ağırlıkla triko merkezi konumundayız. Ürettiğimiz ürünleri Avrupa ve Asya ülkelerine gönderiyoruz. Derneğimiz 4.5 yıl önce kurulmasına rağmen yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte ses getiren projelerimizle Bayrampaşa tekstilini daha yukarılara çıkartıp, ilçemizi trikonun merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

VALİ MUTLU: BAYRAMPAŞA ARTIK TRİKODA BİR MARKA

İstanbul Valisi Mutlu ise, Bayrampaşa’nın trikoda bir marka olduğunu söyledi. Bayrampaşa’nın Türk tekstil piyasasında çok önemli bir yeri olduğunu ve yaptıkları projelerle ses getirdiğini ifade eden Mutlu, “Dünyanın en büyük kazağını örerek Tekstil’de bir marka olduğunuzu gösterdiniz. Tekstil piyasasında zirvede olmanız için plan programınız olması lazım. Bir Milano, bir Paris olmanız için çok iyi bir planlama yapmanız lazım. Hiç dinlenmeden, çok çalışmalısınız. Allah gücünüzü arttırsın. Sizler bu ülkenin enerji kaynağısınız. İmkanlar sağlayıp, zenginler oluşturacaksınız. Türkiye sizin gibi genç işadamları sayesinde hızla büyüyor ve gelişiyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AYDINER: BATİAD BAYRAMPAŞA’MIZIN GURURU

Bayrampaşalı tekstilci iş adamlarıyla sık sık bir araya gelen ve sorunlarına çözümler üretmeye çalışan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise BATİAD ile birlikte Bayrampaşa’yı tekstil kenti yapmak istediklerini söyledi. Bayrampaşa’da tekstilin çok büyük bir yol aldığını belirten Aydıner, “Tek hedefimiz Bayrampaşa’nın sektörün merkezi olması. Bu hedefimiz için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Yurtdışına yapılan ihracatlar sayesinde Bayrampaşa artık çok önemli bir konuma gelmiştir. BATİAD Bayrampaşa’nın gururudur” diye konuştu. 

KAYMAKAM GÖZEN: ÜRÜNLER ÇOK DAHA KALİTELİ VE EKONOMİK

Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen ise “Bayrampaşa’da üretilen ürünler Avrupa’dakilerden çok daha kaliteli ve çok daha ekonomik. İlçemiz Osmanbey, Merter ve Laleli gibi tekstilin merkezi haline geldi. Bayrampaşa’mıza ve ülkemize bu gururu yaşatan BATİAD’a ve işadamlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra Bayrampaşa esnafını gezen Vali Mutlu, iş yeri sahipleri ve çalışanları ile bir süre sohbet etti.

Tarih: 29 Ocak 2014 Çarşamba    Hit: 1715

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol