23 Eylül 2019 Pazartesi   

TUNASPOR’UN PENALTI İSYANI

TUNASPOR’UN PENALTI İSYANI
 

Bölgesel Amatör Lig üçüncü hafta mücadelesinde deplasmanda Çengelköyspor ile karşılaşan Tuna Spor maçı tartışmalı pozisyonda verilen penaltı kararı sonucu ev sahibi ekibin attığı golle 1- 0 kaybetmişti. Tuna Spor teknik heyeti kararın tamamen hatalı olduğunu belirtmiş verilen karara adeta isyan etmişti.Öte yandan Bölgesel Amatör Lig ikinci hafta mücadelesinde de Tuna Spor evinde Gebzespor’u ağırlamış iki tarafta eşitliği bozamayınca takımlar sahadan birer puanla ayrılmıştı. Ancak maçta tartışmalı bir pozisyonda Tuna Spor futbolcuları, taraftarının ve teknik heyetinin elle oynama ve penaltı beklentisine hakemin kararı “devam” olmuştu.
Arka arkaya yaşanan her iki duruma da sessiz kalamayan Tuna Spor’dan açıklama geldi.
Tunaspor Basın Danışmanı Vural Kilit konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte o açıklama...
“BÖYLE PENALTI OLMAZ”
“İki haftadır takımımız haksız kararlarla karşı karşıya kaldı ve bu durum artık dayanılmaz bir hal aldı. Çengelköyspor karşılaşmasında verilen penaltı kararı yedek kulübemizi adata çileden çıkardı. Teknik Direktörümüz Ata Haluk Yalın ve teknik heyetimizle de konuştum, kendileri bana çok net konuşarak ‘Penaltılık hiçbir durum yok. Elbette hakemlerde hata yapabilir ama anlamıyoruz bu kadar net ve kesin karar nasıl veriyorlar’ dediler. Nitekim taraftarda ‘böyle penaltı olmaz’ diyerek tepkilerini dile getirdi.”
“BU EMEKLER HEBA OLMASIN”
“Öte yandan İkinci hafta mücadelemizde ise Gebzespor’a karşı oynadık. Burada resmen verilmeyen bir penaltımız var. Kanıt niteliğinde bir fotoğraf var elimizde. Fotoğraf pozisyonun tam da olduğu esnada basın ekibimiz içerisinde görev yapan foto muhabirimiz tarafından çekilmiştir. Pozisyona gelecek olursak, yaptığım görüşmelerde gerek tribünlerden gerekse yedek kulübesinden de pozisyon penaltı olarak çok net görülmüş. O an elbette teknik heyetimiz itiraz etti ancak hakem pozisyonu devam olarak nitelendirdi. Karara elbette saygılıyız. Ancak bu noktada görüntüleri incelerken gördüğümüz bu fotoğraf bizleri de oldukça üzdü. Fotoğrafta çok net görülmekti ortada bir penaltı var. Hakemlerimizin iyi niyetinden kesinlikle şüphemiz yok. Saha içerisinde durmuş olduğu nokta belki de kör noktaydı bunu da bilemeyiz. Ancak şu da bir gerçekki ortada koca bir emek var, bu tarz pozisyonlarda hakemlerimiz daha dikkatli olmalı, hassas yaklaşmalı ve gerekirse yardımcılarına danışmalıdırki bu emekler heba olmasın.”
“ASLA TAVİZ VERMEYİZ”
“Bu sadece bizim için değil her takım için böyle, kararın bizim lehimize yada aleyhimize olmasının bir önemi yok, önemli olan kararın net ve doğru olmasıdır. Biz kulüp olarak centilmenliğimizden ve bu anlayışımızdan asla taviz vermeyiz, hakemlerimize de güveniyoruz. İnşallah böyle pozisyonlar bir daha tekerrür etmez.”
“HERKESİ YIPRATIR”
“Nitekim pozisyon ile ilgili ortaya çıkan fotoğraf spor camiası ve Tuna Spor taraftarları içerisinde paylaşılmaya devam ediyor. Bu tarz paylaşımlar yıpratır, herkesi yıpratır! Biz bunları değil, güzel haberleri paylaşmak istiyoruz.”

 

Tarih: 15 Ekim 2015 Perşembe    Hit: 1540

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol