23 Eylül 2019 Pazartesi   

TUNASPOR İFTARDA BULUŞTU

TUNASPOR İFTARDA BULUŞTU
 

Bayrampaşa Tunaspor Kulübünün, her yıl geleneksel olarak düzenlediği geleneksel iftar yemeği sıcak bir ortamda gerçekleşti.
Sabri Akpınar Parkı içerisinde yer alan Tunaspor’un Tesislerinin yanındaki Basketbol Sahasında organize edilen iftara, Tunaspor’un kurucularından Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa Kulüpler Birliği Başkanı ve Tunaspor Başkanı Mustafa Altuntaş, TASKK Genel Başkanı ve İASKF (İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Ali Düşmez, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İsmail Acar, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Sivri, Bayrampaşa Kulüpler Birliği Yöneticileri, Bayrampaşa'da yer alan amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileri, Tuna Spor kurucu üyeleri ve eski yöneticileri, Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan, İASKF yönetimi, BİTEM (Bayrampaşa İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları), Kulübün üyeleri, sporcuları ve Tunaspor’a gönül veren çok sayıda davetli iftar yemeğinde bir araya geldi.

Altuntaş, “Katılım her geçen yıl artıyor”
İftar yemeğinin ardından yemek duası yapıldı. Bayrampaşa Kulüpler Birliği Başkanı ve Tunaspor Kulüp Başkanı Mustafa Altuntaş yapılan duanın ardından yaptı konuşmada, “Geleneksel iftar programımıza hoş geldiniz. Gittikçe artarak kalabalıklaşıyor. İftarımıza gelen tüm arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Aydıner, “Tunaspor’a teşekkür”
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner konuşmasında “Her şeyden önce Konfederasyon Başkanı’na teşekkür ediyorum burada bizimle birlikte. Burada çocukluk arkadaşlarımla, beraber büyüdüğüm mahallemdeki arkadaşlarımla beraberim. Bizleri burada buluşturduğu için Mustafa Altuntaş’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün amatör kulüplerimiz burada en önemlisi TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) burada. Tunaspor yıllardır değer kazanmış bir kulüp bu kulüp sadece semt kulübü değil, aile kulübü, nezih toplulukları bir araya toplayan bir spor kulübü. Amatör kulüplerin başkanları ve yöneticileri burada hepsi tırnaklarıyla kazıya kazıya geldiler buralara kadar. Semtimiz sadece futbol değil, basketbolunda yaygın olduğu bir semt bu ilçemiz için çok önemli bu yönden nadir ilçelerdeniz. Futbolda Arda Turan’lar, Necip Uysal’lar çıktıysa basketbol’da Hidayet’ler, Semih Erden gibi birçok sporcu çıktı. Ama bunlar oluyorsa böyle sporla iç içe bir ilçeysen sizler sayesinde oluyor. Allah hepinizden razı olsun çocukları spora göndererek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutuyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Düşmez, “Tunaspor deyince hep dostluk var”
Başkan Aydıner konuşmasının ardından TASKK Genel Başkanı ve İASKF Başkanı Ali Düşmez yaptığı konuşmada, “Şu güzel tabloyu başka yerde göremezsiniz. Bende mahalle kültüründen geldim, mahalle kültürünü kaybetmemiz gerekir. Mahalle kültürünü kaybedersek her şeyi kaybederiz. Spor bizi birlikte tutan bir unsur. Sporun her şeyin üstünde bir yapısı var burada birçok kişiyi bir araya getirdi, siyaseti bir araya getiriyor, her meşreften insanı bir araya getiriyor. Ben Bayrampaşa’ya geldiğimde kendimi mahallemde hissediyorum. Bayrampaşa deyince hep dostluk var” dedi.
Basın mensuplarının da yoğun ilgi gösterdiği programda dualar ile açılan oruçların ardından Tuna Spor Kulübü Lokali’nde misafirler çay sohbetinde bir araya geldi ve program sona erdi.

Tarih: 01 Haziran 2017 Perşembe    Hit: 2524

Fotoğraflar
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
 • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol