18 Mayıs 2021 Salı   

TOPKAPI SULTANGAZİ ARASINDA ÖLÜM NOKTASI!

TOPKAPI SULTANGAZİ ARASINDA ÖLÜM NOKTASI!
 

Şehitlik mevkiinde metrobüse geçmek için yerleşŸtirilen Trafik ışŸıklarının konulduğŸu bölgede minibüsçülerin yolcu almak yolda iki şŸeridi kapatması hem yayalar hem de araçlar için kabusa döndü. Yolcu alabilmek için trafik ışŸıklarının hemen önünde iki sıra halinde park eden minibüsler karşŸıya geçmek isteyen yayaların arkadan gelen araçları görmesini engelleyerek ölümlü ve yaralanmalı kazalara neden olabiliyor.

Metrobüse ve Topkapı SultançiftliğŸi metro hattına geçmek için yayaların kullandığŸı yolda seyir halindeki araçlar da minibüslerin trafik ışŸıklarının hemen önünde park etmesi nedeniyle ışŸıkların kırmızı ya da yeşŸil yandığŸını göremiyor. Minibüsler tarafından iki şŸerit olarak kapanan yolda üçüncü şŸeridi kullanarak geçmeye çalışŸan araçlar karşŸıdan karşŸıya geçen yayaları da fark edemiyor bu durum da kazaları kaçınılmaz kılıyor.

Aynı yol üzerinde karşŸıdan karşŸıya geçmeye çalışŸan vatandaşŸları bekleyen bir başŸka tehlike ise metro hattı. Yolun yarısını can havliyle geçmeye çalışŸan vatandaşŸlar bu kez kendilerini metro raylarının üstünde buluyor. Yaya geçidinin metro durağŸının hemen öncesinde ve hiçbir güvenlik önlemi olmadan rayların üzerinden geçiyor olması da işŸin daha düşŸündürücü boyutu. Kazasız yolun yarısını geçen vatandaşŸlar bu kez de can pazarını metro hattı üzerinde yaşŸıyor.

Hem minibüsçülerin yolu işŸgal etmesinin önlenmesi hem de metro geçişŸinin yeniden düzenlemesi için polise ve BüyükşŸehir Belediyesine defalarca başŸvuran vatandaşŸlar sorunlarına çare bulamamaktan şŸikayetçi! 

Yaya geçidinin yoğŸun olarak kullanıldığŸı metrobüs, metro ve diğŸer toplu taşŸıma araçları gibi 3 farklı ulaşŸım alternatifinin kesişŸtiğŸi bölgedeki yayalara karşŸı bu duyarsızlık ve ihmal vatandaşŸı çileden çıkarıyor.

7'den 70`e herkes tarafından kullanılan yaya geçidindeki çoklu ihmal 2010 Avrupa Kültür BaşŸkenti olmaya hazırlanan İstanbul'un alnında kara bir leke gibi duruyor.

VatandaşŸlar trafik düzenlemesi ve minibüsçü terörü için polisten ve ilgililerden, yaya geçidi düzenlemesi için ise BüyükşŸehir Belediyesinden acil çözüm bekliyor…

Haber7.com       

Gophaber 

Tarih: 6- Haziran 2009 Pazartesi    Hit: 1670

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol