28 Ocak 2021 Perşembe   

TEZGAHLAR HES KODUYLA AÇILIYOR

TEZGAHLAR HES KODUYLA AÇILIYOR
 

Korona virüs salgının ülkemizde görülmeye başladığı mart ayından bu yana ilçe genelinde ve pazar yerlerinde yoğun önlemler alan Bayrampaşa Belediyesi, artan vakalar üzerine pazar yerlerinde HES kodu uygulaması başlattı. Uygulama kapsamında, HES kodu olmayan pazar esnafının tezgâh açmasına izin verilmiyor.
Bayrampaşa Belediyesi, Covid-19 önlemleri kapsamında ilçedeki semt pazarlarında pazar esnafına yönelik HES kodu uygulaması başlattı. HES kodu olmayan pazar esnafının tezgâh açmasına ve tezgâhlarda çalışmasına izin verilmiyor. Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından HES kodları kontrol edilen ve kayıt altına alınan esnafın ateş ölçümü de yine zabıta ekiplerince yapılıyor.
Öte yandan, Bayrampaşa’da maske, mesafe ve hijyen denetimleri de aralıksız devam ediyor. Özellikle cadde, sokak ve pazar yerleri ile toplu ulaşım araçlarındaki denetimlere Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve zabıtadan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi ile Bayrampaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Dilber Sarıtaş da sık sık katılıyor.

 

Tarih: 16 Kasım 2020 Pazartesi    Hit: 4357

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol