25 Mart 2023 Cumartesi   

Muhammed SANCAKTAR / Türkiye Bosna Sancak Kül. ve Yrd. Der. Bşk. / Geniş Açı

TERÖRLE MÜCADELEMİZ...

 

Kıymetli dostlar,
Türkiye ve Türk Milleti ile başa çıkamayan, önümüzde diz çökmek zorunda kalan batılı ülkeler, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren içimize nifak sokarak iç karışıklar için yoğun çaba sarfetmiştir.
Cumhuriyetin ilk yıllarında meydana gelen isyan ve kalkışmalar bastırılınca bu defa farklı yollara başvurulmuş ve sağ sol franksiyonlara bölünerek ülkemizin gençleri birbirine kırdırılmıştır.
70’li yıllarda adına “anarşik eylemler” denen bu olaylarda binlerce gencimiz hayatını maslesef kaybetmiştir.
Bu olayların yaşandığı yıllarda Kahramanmaraş ve Çorum’da vatandaşlarımızı Sünni Alevi nifakı üzerinden bölmeye ve iç savaş çıkarmaya çalışan dış mihraklar, yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuş ama emellerine ulaşamamıştır.
12 Eylül 1980 günü yapılan askeri darbe sonucu bu olayların bir anda bıçakla kesilir gibi kesilmesi, bunların planlı ve programlı olduğunu bize en  bariz bir şekilde ispatlamıştır.
Dış güçler, hain mihraklar, iki yüzlü sözde müttefikler pes etmemiş ve 1984 yılından itibaren PKK terör örgütünü ülkemize ve milletimize musallat etmiştir. 1984 yılından bugüne kadar PKK terör örgütü asker, polis, güvenlik korucusu, kamu görevlisi, şantiyede çalışan işçi, öğretmen, sivil, kadın, çocuk ayırt etmeden 50 bin civarında insanımızı şehit etmiştir. Tabi ki bunların iki katı kadar onlardan da etkisiz hale getirilmiştir ama bizim verdiğimiz kayıplar içimizi yakmış, binlerce ocağımıza ateş düşürmüştür. Tüm bu kayıplarımız, bize dost ve müttefik dediğimiz batılı ülkelerin desteğiyle verdirilmiştir.
Türkiye terörle mücadelesinde yerden göğe kadar haklıdır ve yaptığı mücadele meşrudur. Suriye ve Irak’taki karışıklık ve boşluktan faydalanan terör örgütüne mensup teröristler oradan ülkemize gerek sızarak, gerek uzaktan roketler fırlatarak saldırmaktadır.
7 Haziran-1 Kasım 2015 tarihleri arasında başta Diyarbakır-Sur, Şırnak- Cizre, doğu ve güney doğudaki birçok il ve ilçede adına “hendek saldırıları” denen hain ve alçak bir yöntemle güvenlik güçlerimize pusular kurulmuş, İstanbul, Ankara, Kayseri ve daha birçok yerde bombalar patlatılmış, yüzlerce güvenlik görevlimiz ve sivil vatandaşımız şehit edilmiştir.
Devletimizin terörle mücadelede paradigma değişikliğine giderek profesyonel askerliğe geçmesi, kendi İHA ve SİHA’sını üretmesiyle terörün beli kırılmış, teröristlerin kökü kazınmaya başlanmıştır.
Sonlarının geldiğine yakinen inanan hain ve alçak teröristler son çırpınış olarak büyük şehirlerde bombalar patlatarak masum vatandaşlarımızın hayatına kastetmeye, halka korku ve panik havası yaymaya teşebbüs etmiştir.
Bunun son örneği olarak 13 Kasım 2022 günü Taksim-İstiklal caddesinde bomba patlatılmış,
2’si çocuk olmak üzere 6 vatandaşımız hayatını katbetmiş, onlarca vatandaşımız da yaralanmıştır.
Bu olay bardağı taşıran son damla olmuş ve sınır ötesi harekat artık vacip olmuştur.
Bunun üzerine 19 Kasım 2022'de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak ve Suriye’nin kuzeyine Pençe Kılıç adı verilen hava operasyonu başlatılmıştır.
Operasyon kapsamında Türk Hava Kuvvetleri, Türk Kara Kuvvetleri topçu desteği ile PKK, YPG, HPG mevzilerini bombardımana başlamıştır.
19 Kasım 2022 saat 19.00'da Diyarbakır askeri hava alanından kalkan F-16 tipi savaş uçaklarımızın ilk hedefleri imha edip Diyarbakır'a dönmesinin ardından, 20 Kasım 2022 günü saat 01.00'da F-16 ve F-4 savaş uçaklarımıza ek olarak çok sayıda SİHA ve tanker uçaklarımızla birlikte gece yarısında bu operasyon başlatmıştır.
TSK’mızın yürütmekte olduğu bu hava operasyonu ağırlıklı olarak Rusya’nın kontrolündeki Suriye hava sahasında gerçekleştirilmektedir.
Sınırımızdan 160 km derinliğe kadar olan alanı kapsayan operasyon, Milli Savunma Bakanlığı’mız tarafından "Hesap Zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor!" açıklaması ile Twitter'dan duyurulmuştur. Bu harekatta Kara Kuvvetleri’miz de karadan topçu desteği sağlamaktadır. Operasyona dair imha edilen bir hedefe ait görüntüler "Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor" açıklamasıyla paylaşılmıştır.
Operasyon kapsamında Suriye'nin kuzeyinde Tel Rıfat, Kobani ve çevresi, Derbesiye, Maranez, Malikiye, Ayn İsa, Ayn Dagne; Irak'ın kuzeyinde Kandil, Süleymaniye ve Sincar'da bulunan hedefler vurulmuştur.
Operasyon sırasında PKK'ya ait birçok silah deposu ve silo imha edilmiştir. Kobani'yi hedef alan Türk jetleri 8 kez PKK / YPG üslerinin bulunduğu mevzileri vurmuş ve bunun sonucunda PKK'nın üst düzey kayıplarının olduğu belirtilmiştir.
Harekât başladıktan sonra birçok PKK komutanı ve bir siyasi partinin Avrupa temsilciliği çeşitli açıklamalarda bulunarak operasyonun durdurulmasını istemiş, ancak Milli Savunma Bakanlığı’mız operasyonun meşru müdafaa hakkı çerçevesinde BM Antlaşması'nın 51'inci maddesi doğrultusunda yapıldığını açıklamıştır.
Harekât duyurulduktan sonra Milli Savunma Bakanlığı’mız yaptığı açıklamada; barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve sözde karargâh ve eğitim kampları olmak üzere toplam 89 hedefin ve en az 480 teröristin etkisiz hâle getirildiğini açıklamıştır.
Bu operasyona PKK’nın hamisi bir çok batılı ülke tarafından tepki ve açıklamalar gelse de, Türkiye meşru müdaha hakkı çerçevesinde, uluslararası hukuku dikkate alarak, sivillere zarar vermeden ve tek bir terörist kalmayana kadar mücadelesine kararlılıkla devam edeceğini açıklamıştır.
Saygıdeğer Paşavizyon okurları bu yazdıklarımı tekrar hatırlatmamın sebebi?
Ülkemiz Siyasi kaosa girerse,savunma sanayimiz zayıflarsa, ekonomimiz zayıflarsa, birlik beraberliğimiz bozulursa terör belasını tekrar başımız bela ederler.
Sizden ricam lütfen uyanık olalım.
Gerek bu operasyonda, gerek daha önceki operasyon ve saldırılarda şehit olan güvenlik görevlilerimize;
Taksim saldırısı ve diğer saldırılarda hayatını kaybederek şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.
Allah devletimize, ordumuza ve güvenlik güçlerimize zeval vermesin, Allah onları her türlü kötülükten korusun,hainlere fırsat vermesin.
Kalın sağlıcakla…

Tarih: 15 Ocak 2023 Pazar    Hit: 875
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol