31 Ekim 2020 Cumartesi   

TEBRİKLER RUMELİ GENÇLERİNE

 

Okuyacak bir kitabın daha varsa,
umut da her zaman vardır. 
***
MARDİN’in Midyat ilçesinden Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e mektupla ulaşan Lise öğrencisi Müjdenur Yenigün, sınıfı ve okulu adına kitap talep etti. Mektupta şunlar yazıyordu; 
“Sayın Belediye Başkanım; 
Adım Müjdenur Yenigün’dür. Mardin Midyat Aziz Önen Kız Anadolu Lisesi öğrencisiyim. Bu mektubu sınıfım ve  okulum adına yazıyorum. Bizler kitap okumayı çok severiz. Fakat hem bulunduğumuz bölgenin şartları hem de okulun imkanlarının yetersiz olması dolayısıyla çoğu zaman istediğimiz kitaplara ulaşmak zor. Bu kitapları okulumuzun mevcut kütüphanesinde bulmak çok zor olabiliyor. Bunun nedeni ise kütüphanemizdeki kitap sayısının az olmasıdır. Durum böyle olunca 10/B Sınıfı Rehber Öğretmenimiz Mine Ersoy eşliğinde böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Okulumuzun kütüphanesine hem şehrinizi tanıtarak, hem de okuma kitabı göndermeniz beni ve sınıf arkadaşlarımı mutlu edecektir. Göndereceğiniz kitaplar için şimdiden teşekkür ederiz. Saygılarımla...”
Mektubu okuyan Belediye Meclis Üyesi ve Derneğimizin eski Gençlik Kolu Başkanı Tolga Güneş, hemen Bayrampaşa Belediyesi adına harekete geçerek Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Deneği Gençlik Kolu, Türkiye Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolu, Pirlepeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolu ve Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları ile bir toplantı düzenleyip kitap toplama kampanyası başlattı. 
Çok kısa sürede büyük emek vererek iki bin kitap toplayıp Bayrampaşa Belediyesine teslim ettiler ve Belediye Başkanımız Sn. Atila Aydıner aracılığı ile kitaplar Mardin Midyat’ta bulunan Aziz Önen Kız Anadolu Lisesine teslim edildi. Bu örnek ve duyarlı davranışlarıyla tozlu raflardan, temiz ellere ulaştırdıkları kitaplar için öncelikle Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e Belediye Meclis Üyemiz Tolga Güneş’e ve başta Derneğimizin Gençlik Kolu Başkanı Uğur Kalyoncu olmak üzere Rumeli Derneklerimizdeki tüm genç kardeşlerime teşekkür ederim. 
Yılın ilk tebrikleri Rumeli Gençlerine...

Tarih: 15 Ocak 2020 Çarşamba    Hit: 7933
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol