27 Kasım 2020 Cuma   

SULTANGAZİ'DE İLK KARAR İPTAL

SULTANGAZİ'DE İLK KARAR İPTAL
 

Sultangazi'de ilk karar iptal
 
 
Çöpten oy pusulaları çıkması üzerine İlçe Seçim Kurulu seçimleri yenilenmesi yönünde karar aldı

AK Parti’nin kazandığŸı Sultangazi seçimleri için CHP’den itiraz geldi. Habipler’de CHP ve DTP’ye ait oy pusulaları bulunduğŸunu iddia eden CHP’liler, GaziosmanpaşŸa İlçe Seçim Kurulu’na yaptıkları itirazda seçimlerin iptal edilmesini istediler.

Saat 19.00 sıralarında Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nin bahçesinde toplanmaya başŸlayan ve seçimleri proteto eden yaklaşŸık 3 bin kişŸilik grubun bekleyişŸi halen sürüyor.

 

Saat 18.00

 

Partilerin Sultangazi belediye başŸkan adayları, partilerin avukatları, İlçe Seçim Kurulu üyeleri ve Cumhuriyet Savcıları çöpte bulunan oy pusulaların durumunu görüşŸmek için toplandı.

 

Saat 19.00

 

Olayı haber alan başŸta Gazi Mahallesi’nde ikamet edenler olmak üzere çok sayıda CHP’li Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’ne akın etmeye başŸladı.

 

Saat 19.30

 

İşŸten dönenlerin de katılmasıyla grup, yaklaşŸık 2 bin kişŸiye ulaşŸtı. Polis çevrede genişŸ güvenlik tedbirleri aldı.

 

Saat 20.00

 

CHP’lilerin başŸını çektiğŸi kalabalık seçimleri protesto etmeye başŸladı. Gruba seçimleri kaybeden diğŸer siyasi parti taraftarları da katılıyor.

 

Saat 20.30

 

Gazi Mahallesi’ne mensup gençlerin başŸını çektiğŸi kalabalık Hükümet ve AK Parti aleyhine sloganlar atıyor. Grup attığŸı sloganlarda seçimlerin yenilenmesini talep ediyor.

 

Saat 21.00

 

Toplantının arasında kapı önüne çıkan CHP Sultangazi Belediye BaşŸkanı Ercan Karabayır, ilçe seçim kurulu tarafından seçimlerin iptali yönünde karar alındığŸını açıkladı.

 

Saat 21.30

 

Açıklamalara rağŸmen dağŸılmayan protestocular yol üzerinde bulunan AK Parti bayraklarını aşŸağŸıya indirdi.

 

Saat 22.00

 

Toplantı halen devam ediyor. Bahçede protestolar sürüyor ve grup verilecek son kararı bekliyor.

 

Saat 22.30

 

Sultangazi’de seçimi kaybeden muhtar adaylarından bazıları da bölgeye giderek alınacak kararın kendilerini etkileyip etkilemeyeceğŸini beklemeye başŸladı.

 

Saat 23.00

 

Gecenin ilerleyen saatine rağŸmen hala toplantıdan bir açıklama yok. Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi önündeki kalabalık protesto eşŸliğŸinde bekleyişŸini sürdürüyor.

 

Saat 23.30

 

Grup yavaşŸ yavaşŸ dağŸılmaya başŸladı. Ama henüz bir açıklama yok. Seçimlerle ilgili karar İl Seçim Kurulu’na havale edildi.

kaynak haberkentim.com

Tarih: 3- Mart 2009 Salı    Hit: 1292

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol