26 Ekim 2020 Pazartesi   

SULTANGAZİ'DE BİLİM FİRARDA!

SULTANGAZİ'DE BİLİM FİRARDA!
 

Sultangazi Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi, geleceğin mucitlerini yetiştirmeye devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle kapalı alanlardaki eğitimlerine ara veren Bilim Merkezi, 'Mesafeler Bilime Engel Değil' diyerek çocukları farklı branştaki etkinliklerle bir araya getiriyor. Bilim Firarda Otobüsü, Sultangazi'yi sokak sokak dolaşarak çocukların bilimle iç içe olmasını sağlıyor.
Çocuklar matematikten astronomiye, resimden fen  bilimlerine, robotik kodlamadan dramaya 6 atölye ve 11 farklı alandaki etkinliklerle buluşuyor. Bilim Firarda Otobüsü, iki günde bir Sultangazi'nin farklı sokağında öğrencilerini bekliyor. Çocuklar, otobüsün önüne kurulan çadırlardaki etkinliklerle ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendilerini keşfediyor. Sürpriz yarışmaların da düzenlendiği bilim otobüsünde sosyal mesafe ve hijyen kuralları da ihmal edilmiyor.
Sultangazi'nin eğitim, kültür ve bilimle Sultan Şehir olacağını belirten Belediye Başkanı Av. Abdurrahman  Dursun; " Hedefimiz gençlerin bilimle daha çok iç içe olması ve bilimi hayatlarıyla bütünleştirmeleridir. Bilim Merkezimizle onların kendi yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz Bilim Merkezi etkinlikleri ve atölye çalışmalarını bilim otobüsüyle onların ayağına getiriyoruz. Bugün İlk durağımız 15 Temmuz ve Şehitler Meydanı oldu. Kısa süre içinde 2 bin küçük mucidimize ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
15.00- 20.00 saatleri arasında hizmet veren bilim otobüsü, 11 gün boyunca Sultangazi sokaklarında küçük mucitleri ağırlayacak. 

Tarih: 13 Ağustos 2020 Perşembe    Hit: 3944

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol