16 Ekim 2021 Cumartesi   

SONART TEKSTİL

SONART TEKSTİL
 

Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile sektörünün öncülerinden olanSonart Tekstil,  son teknojik makine parkuruna sahip modern tesislerinde ürettiği suni deri, terlik ve taban çeşitleriyle Türkiye’den sonra dünyada da tercih edilen bir marka haline geldi.
• Mercan’da küçük bir dükkan ile yola çıkan Sonart Tekstil, bugün 25 bin metrekarelik kendi tesislerinde yüksek kaliteli ürünleriyle ürettiği suni deri, terlik ve taban çeşitleriyle Türkiye ve dünyada sektörün liderleri arasına girdi.
Sonart Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı olan Özcan Sönmez, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Metin Altıntaş ile Paşavizyon Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemil Sağlam’ı, Hadımköy’de bulunan fabrikasında misafir etti.
Sonart Tekstil’in kuruluşu hakkında yeğenleri Furkan Sönmez ve Can Sönmez ile birlikte bilgiler veren Özcan Sönmez, “Sonart Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak suni deri, terlik ve PU (poliüretan) taban üreticisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Sonart Tekstil olarak 2000 yılından beri döşemelik, ayakkabılık, çantalık, giyimlik, oto döşemelik, kemerlik, aksesuarlık suni deri, terlik ve PU taban üretimi yapıyoruz. 2010 yılına kadar Türkiye pazarı için ürünler üretirken, son 11 yıldan beri de yüksek kaliteli ürünlerimizle dünya pazarına açıldık. 2010 yılında Hadımköy’de inşaa ettiğimiz 25 bin metrekare kapalı alan tesisimiz son teknoloji ürünü makineler ile donatıp çevreye ve insan sağlığına zararı olmayan kansorejen madde içermeyen (fitalatsiz) ürünler üretmeye başladık. Sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz ve yaklaşık 200’ü bulan tecrübeli personelimiz ile müşterilerimize yaratıcı ve kalıcı çözümler üretmekteyiz. Sonart Tekstil olarak yüksek kalite ve rekabetçi fiyat politikası ile yıllık 13 milyon metre suni deri, 8 milyon çift PU taban ve 4 milyon çift terlik üretebilecek kapasiteye sahibiz” diye konuştu.
HEM TECRÜBESİ HEM DE KALİTE BELGELERİYLE FARK YARATIYOR
Firmanın kuruluşunun çok eskiye dayandığını belirten Özcan Sönmez, “1950 yılında kurucumuz rahmetli babam Fettah Sönmez, saraciye eğitimi aldıktan sonra Üsküp’te ayakkabı atölyesi açmış. 1954 yılında Üsküp’ten İzmir'e yerleştikten sonra ayakkabı imalatına burada devam etmiş. 1965 yılında Sönmez Saraciye olarak işyerini İstanbul Mercan’a taşımış ve çanta imalatına başlamış. 1974 yılında Gedikpaşa'da ilk mağazamız açılarak ayakkabılık ve çantalık suni deri ve malzeme satışına başlandı. 1987’de Gedikpaşa bölgesinde Sönmez Suni Deri olarak ikinci satış noktasını açtık. 1991 yılında HEFA Suni Deri ortaklığı ile imalat işine girdik. 2001 yılında ise Tut Ayakkabıcılık olarak taban ve terlik imalâtına başladık. 2005’de üçüncü satış mağazamız Şisli Bomonti’de açıldı. 2009 yılında HEFA'dan ayrılarak tamamen kendi tesisimiz olan Sonart Tekstil ve taban şirketini kurduk. 2010’da dördüncü satış mağazamızı Merter’de açtık. Aynı yıl ürünlerimizin kansorejen madde içermeyen (fitalatsiz) olduğunu gösteren sertifikamızı aldık. 2012 yılında üretim tesisimiz TÜV sertifikasına layık görüldü. 2017’de fabrikamız gerekli denetlemeler ve araştırmalar sonucu BSCI sertifikası almaya hak kazandı. 2019’da ise Beyazıt bölgesindeki 5. satış mağazamız olan Sönmez Plus’ı açtık” dedi.
ARGE ÇALIŞMALARI İLE DAİMA YENİLİĞE AÇIK
Sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ettiklerini ve firma olarak kaliteyi daha da arttırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Özcan Sönmez, “Sektördeki yılların vermiş olduğu deneyimimizle, üretimden önceki en önemli aşamalardan biri olan ARGE’mizde çalışan genç ve dinamik ekip ile tecrübelerimizi müşterilerimizle buluşturuyoruz. Suni deri ve taban alanında güncel ve en son teknoloji olan makine parkurumuzla müşterilerimizin dilediği kalitede ürünleri üretip farklı finisaj teknikleri ile en hızlı şekilde tedarik etmekteyiz. Suni deri sektöründe kullanılabilecek proseslerin birçoğunu aynı çatı altında bulundurarak suni deri üretimimiz sonrasında farklı çeşit makine parkurlarımız ile birçok farklı desen ve kalitede ürünlerimizle sektörde öncü olmaktayız. Sonart Tekstil bünyesinde bulunan folyo çeşitlerinin yanı sıra müşterilerimizi en fazla şekilde memnun etmek amaçlı isteklerine göre üretimi yapılmaktadır. Kalite kontrol yapıldıktan sonra ürünlerimiz düzgün bir şekilde kesilip ambalajlanmaktadır” ifadelerini kullandı.
SONART OLARAK TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA AÇILDIK
Özcan Sönmez, Sonart Tekstil’in sektörde tercih edilmesinin nedenleri konusunda ise şu bilgileri verdi:  “Suni derinin kullanım alanlarının her gün daha çok arttığı günümüzde, profesyonel ekibimizin yenilikçi ve rekabetçi fiyat politikasıyla sürdürdüğü çalışmalar sonucu gelişmiş ve güncel teknolojileri kullanarak üretimimiz sonrasında müşterilerimizi maksimum düzeyde memnun etmeyi hedeflemekteyiz. Taban ve terlik alanında da iddialıyız. Türkiye’de sektörün önde gelen firmalarından biriyiz. Suni deri olarak Döşemelik, Çantalık, Ayakkabılık, Giyimlik, Aksesuarlık, Folyo Suni Deri, Astarlık, Tekstil Kumaş Desenler, Geometrik Desenler, Çiçekli Desenler, Hayvan Desenleri, Bitmiş Ürünler alanlarında söz sahibi firmalardan biriyiz. Katıldığımız çeşitli fuarla yurtiçi ve yurtdışında birçok ülkeye ürünlerimizi veriyoruz. Kalitemize ve ürettiğimiz ürünlerimize güveniyoruz. Çalıştığımız birçok ünlü firma ile dolaylı yoldan Türkiye’deki hemen herkese ulaşıyoruz. Bunun yanı sıra taban sektöründe Balkanlar ve Afrika, terlik sektöründe de Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya pazarında da söz sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz. 5 satış mağazamız ile de toptan satış gerçekleştiriyoruz.”


HABER MERKEZİ


Tarih: 14 Eylül 2021 Salı    Hit: 7778

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol