26 Ekim 2020 Pazartesi   

SİZ ÜŞÜRSENİZ BİZ DONARIZ!

SİZ ÜŞÜRSENİZ BİZ DONARIZ!
 

Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) Otağ Platformu üyeleri Elazığ depremi sonrası ‘Siz üşürseniz biz donarız’ sloganıyla düzenledikleri yardım kampanyası düzenleyip toplanan yardımları deprem bölgesine ulaştırdı. 
BAYGEM bünyesinde Eğitim Koordinatörü ve İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Hakan Gezer’in kurduğu Otağ Platformu öğrencileri kendilerinin getirdiği ve Bayrampaşalı hayırseverlerden topladıkları yardımları kolileyerek yetkililere teslim etti. Otağ Platformu kurucusu öğretmen Hakan Gezer yaptığı açıklamada, “Elazığ’da 24 Ocak 2020 Cuma akşamı 6.8 şiddetinde meydana gelen deprem sonucu kayıplar yaşamış, tüm Türkiye olarak derin bir üzüntüyle karşı karşıya kalmıştık. Devletimizin ilgili organlarının yanında milletçe seferber olduk ve kış şartlarında evsiz kalan veya evine giremeyen vatandaşlarımızın yarasını sarmaya çalışıyoruz o günden beri. Otağ Platformu da adına yakışır biçimde yaptığı olağan üstü toplantı sonunda aldığı kararlar doğrultusunda deprem bölgesine gerekli yardımları temin etme ve ulaştırma konusunda bir ekip kurdu. Tamamen kendi gönüllülerinden oluşan bu ekip; içinde erzak kolilerinin, battaniyelerin, çocuk-bebek tulumlarının, ısıtıcıların ve montların bulunduğu yüzlerce parça yardımı toplayıp deprem bölgesine ulaştırmıştır. Başta bizlere her zaman desteklerini sürdüren BAYGEM Genel Koordinatörü Okan Aysu olmak üzere öğrencilerimiz ve yardımseverlere teşekkür ederiz” diye konuştu.
Elazığ Depremi ile ilgili ‘Siz Üşürseniz Biz Donarız’ projesini yürüten Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) öğrencisi ve Otağ Platformu gönüllüsü Azim Güneş ise, “Depremin olduğu ilk andan itibaren bu konuya özel ekibimizi kurduk ve duyuruya çıktık. Duyurumuza derin bir hassasiyetle cevap veren Bayrampaşa halkına müteşekkiriz” dedi.
Otağ Platformu 2017 yılının Aralık ayından beri Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nin öncü gençliği olarak başta Bayrampaşa olmak üzere İstanbul’un birçok ilçesinde ve bugüne kadar Türkiye’nin iki farklı ilinde daha projeleri kapsamında yaptığı faaliyetlerle dikkat çekiyor. Çeşitli okuma programlarına tabi olan gençler, ‘Okur-Yazar-Hayra Vesile Olur’ sloganı ile çeşitli projeler yazıp, kendi imkânlarıyla bu projeleri hayata geçiriyorlar.

Tarih: 04 Şubat 2020 Salı    Hit: 1377

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol