26 Şubat 2020 Çarşamba   

SINAVLILARA İLK YARDIM EĞİTİMİ

SINAVLILARA İLK YARDIM EĞİTİMİ
 

Bayrampaşa Sınav Koleji Ortaokul öğrencileri ilk yardım eğitmeni İlknur Akgün önderliğinde Hayat Kurtarma İlk Yardım Timi’ni kurdu. Okulun öğrencileri, kulüp çerçevesinde farklı dersler almaya devam ederken, Hayat Kurtarma İlkyardım Timi ilk ziyaretini Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) gerçekleştirdi.
AKUT Yerel İlişkiler Birim Gönüllüsü Giray Bircan ve dernek yetkilileri tarafından öğrencilere temel ilk yardım bilgileri çerçevesinde yaralıya yaklaşma, kalp masajı, kırıklara müdahale ve yaralı taşıma konusunda bilgiler aktarıldı. Herhangi bir kurtarma operasyonunda doğru müdahalenin önemine burgu yapan AKUT yetkilileri, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. 
AKUT Genel Merkezinde aldıkları eğitim sonrası, öğrencilerin küçük güzel yürekleri topluma yararlı birer birey olacaklarının bilinci ve heyecanıyla doldu. Bayrampaşa Sınav Koleji Ortaokulu Müdürü Sevil Gülcan Gören yaptığı açıklamada, “Bizlere eşlik eden ve AKUT'u anlatan derneğin Yerel İlişkiler Birim Gönüllüsü Sayın Giray Bircan ve tüm AKUT gönüllülerine sonsuz teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Tarih: 17 Ocak 2020 Cuma    Hit: 1368

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol