10 Temmuz 2020 Cuma   

ŞENEL’DEN 19 MAYIS MESAJI

ŞENEL’DEN 19 MAYIS MESAJI
 

Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel’in “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama mesajı şöyle;
“19 Mayıs 1919” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık meşalesini yakmasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı önemli bir tarihtir.
101 yıl önce büyük bir inanç ve azimle başlayan milli mücadelemiz bütün imkansızlıklara rağmen egemen devletlerin işgal ve çıkarlarına engel olmuştur. Türk milleti bağımsızlık ve özgürlüğü için kenetlenerek amansız bir savaş sonucunda muassır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.
Büyük Önder Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamış ve bu anlamlı günü Türk gençliğine bayram olarak armağan etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin bu sorumluluk bilinci ile  milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek daha müreffeh bir gelecek için çalışacaklarına yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu cennet vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin emanetçisi ve geleceğimizin umudu Sevgili Gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Dr. Soner Şenel
Bayrampaşa Kaymakamı


Tarih: 18 Mayıs 2020 Pazartesi    Hit: 1213

Fotoğraflar
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol