26 Şubat 2020 Çarşamba   

ŞEHİDİN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

ŞEHİDİN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ
 

Bayrampaşa Belediyesi, Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in ismini Altıntepsi Merkez Camii yanına yapılan parka verdi. Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Vatanımız için toprağa düşmüş aziz şehitlerimiz için ne yaparsak yapalım, onlara olan borcumuzu asla ödeyemeyiz.” dedi.

Geçen ay Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Türkiye’nin sayılı kadın bomba imha uzmanlarından Bayrampaşalı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in (30) ismi Bayrampaşa Altıntepsi Merkez Camii yanına yapılan parka verildi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde düzenlenen Şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik Parkı’nın açılış programına Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, şehidin annesi Nebahat Gözüaydın, kız kardeşleri Elif ve Esra ile Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve askeri yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program protokol konuşmaları ile sürdü. Ardından Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘Şehit Astsubay Esma Çevik’ ismini verdiği park dualar eşliğinde açıldı.

Öte yandan cuma namazı öncesi şehit Esma Çevik için Altıntepsi Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif okundu.

“ŞEHİTLERİMİZE BORCUMUZU ASLA ÖDEYEMEYİZ”
Şehitlik makamının Allah katında en yüce makamlardan biri olduğunu belirten Başkan Aydıner, “Şehadet şerbetini içerek aramızdan ayrılan Esma Çevik kardeşimiz de şehitlik gibi yüce bir makama erişti. Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK’lı hainler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Esma Çevik kardeşimizin adını açılışını yeni yaptığımız parkımıza vererek, ilçemizde ebediyete kadar yaşatacağız inşallah. Vatanımız için toprağa düşmüş aziz şehitlerimiz için ne yaparsak yapalım, onlara olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Allah onlardan, onları yetiştiren analardan ve babalardan razı olsun. Rabbim, Esma kardeşimizin ve dünden bugüne şanlı bayrağımız için canını feda eden tüm şehitlerimizin mekânını cennet eylesin inşallah.” şeklinde konuştu.

Programda Kaymakam Şenel ile Tuğgeneral Körüoğlu da birer konuşma yaptı.

Tarih: 18 Ocak 2020 Cumartesi    Hit: 1999

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol