26 Kasım 2022 Cumartesi   

Naser ŞİMŞEK / İnşaat Mühendisi / Teknik Bakış

SAMİMİYET VE MİLLİ OLMAK

 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, konuk olduğu canlı yayında Millet İttifakı'nın gizli ortağı HDP'ye Bakanlık verilebileceğini belirtti.
2021 yılında da CHP eski Milletvekili emekli Albay Dursun Çiçek, CNN Türk'te katıldığı bir yayında “Millet İttifakı seçimi kazanırsa HDP'li bir Bakan olabilir” demişti.
Ekim 2021’de TBMM Genel Kurul'undan geçen tezkere, gerekmesi durumunda Suriye ve Irak'a sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gönderilmesine olanak tanıyor. Bu tezkereye CHP ve HDP hayır oyu verdi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun danışmanı ve “Milletvekili” Ünal Çeviköz “Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız” dedi. Türkiye ne olacakmış, saldırgan ve yayılmacı.
2020’de gerçekleşen Azerbaycan-Ermenistan arasında ki savaşta Türkiye’nin yaptığı yardım için de Ünal Çeviköz, katıldığı bir programda Azerbaycan'a yapılan saldırı ve Türkiye'nin bu saldırı karşısındaki tutumu hakkında “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor” açıklamasını yaptı. Evet aynen bu açıklamayı yaptı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını düzenlemek için gittiği Samsun'da KHK'lıların tamamının görevlerine iade edileceğini ve CHP'de bir kişinin sadece bu işlerle ilgileneceğini söyledi.
15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde 251 vatandaşımız şehit oldu.
15 Temmuz gecesi 2196 vatandaşımız ise gazi oldu.
Ne yapacakmış Kılıçdaroğlu; Bu kadar masum vatandaşımızı şehit ve gazi eden hainleri serbest bırakıp devletteki görevlerine iade edecekmiş
Bu işler için de bir kişinin sadece bu işlerle görevlendirildiğini söylüyor. Peki bu bir kişi kimdir?
Gülizar Biçer Karaca, Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı.
Başka bir detay bilgi daha; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan Yardımcısı yaptığı Yüksel Taşkın, FETÖ’nün Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarının tetikçisi Taraf gazetesinin yazarı olduğunu da hatırlatayım.
Sizce CHP, HDP-PKK-FETÖ ile ne kadar iç içe, siz karar verin.
Lafa gelince “Biz onlarla ortak değiliz” diyeceksiniz ancak kapalı kapılar ardında yaptığınız gizli protokoller ile 2019 belediye seçimlerinde Büyükşehirlerde onlara kontenjan vereceksiniz. Ben söylemiyorum, partilileriniz söylüyor.
Gelelim Millet İttifakı’nın ikinci büyük ortağına.
Yukarıda sadece HDP-PKK konusunda yapılan açıklamalara karşı “Kime sordunuz kime neyi veriyorsunuz’’ gibi cılız tepkiler koyuyorlar. Neden mi? Sonuçta “Milliyetçi” tabanı temsil etme hedefinde olan bir parti ve kendi tabanı ile kamuoyunu tatmin etmesi inandırması gerekiyor. Adeta iyi polis-kötü polis senaryosu.
Basit bir samimiyet testi ve sorusu sormak istiyorum?
Türkiye’nin birçok yerine giden Meral Akşener neden PKK tarafından evlatları kaçırılan Diyarbakır Annelerini hiç ziyaret etmedi?
Politikalarınıza bu kadar zıt bir politik ortak ile nasıl beraber yol yürüyebiliyorsunuz?

Tarih: 17 Eylül 2022 Cumartesi    Hit: 819
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol