İstanbul Süper Amatör Lig’de gruplar çekilen kuraların
ardından belli oldu. Çekilen kura sonucunda Bayrampaşa temsilcileri İstanbul
Bafraspor 6. Grup’ta, Yıldırım Bosnaspor 7. Grup’ta, Bayrampaşa Altıntepsi 8.
Grup’ta yer aldı.
İstinye’deki Orhan Saka Amatörler Evi’nde, gerçekleşen kura
çekimine TASKK Başkanı Ali Düşmez, TFF İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ve
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ile kulüp temsilcileri katıldı.
Sezona şampiyonluk parolasıyla hazırlanan Bayrampaşa
ekiplerinden İstanbul Bafraspor 6. Grup’ta
mücadele etmeye hak kazandı. Bayrampaşa diğer iki temsilcisinden
Yıldırım Bosnaspor 7.Grup’ta yer alırken, bir diğer temsilcimiz Bayrampaşa Altıntepsi
8.Grup’ta mücadele edecek.
Lig Kurban Bayramı öncesi başlayacak
TFF İstanbul İl Temsilciliği, geçtiğimiz günlerde yaptığı
açıklama ile İstanbul Süper Amatör Lig'in 10-11
Eylül tarihlerinde oynanacak maçlar ile başlayacağını açıkladı.
Süper Amatör Lig'in 12 Eylül'de başlayacak Kurban Bayramı öncesi başlaması üzerine
yapılan açıklamada, "Liglerimizin planlaması, lisans işlemlerinde
yaşanabilecek olan yoğunluk durumu, Altyapı futbolcuların katılacak oldukları
TEOG sınavı ve Türkiye genelindeki yapılacak sınavlar, 2017 Ramazan Bayramı ve
resmi bayram günleri gibi çeşitli kriterler göz önüne alınarak
düzenlenmiştir" denildi.
İstanbul'da 1. Amatör Lig kuraları ise yarın
çekilecek.
- 2016-2017 sezonunda İstanbul Süper Amatör Lig'de 35 ilçeden 102 takım
mücadele edecek.
- Beşyüzevlerspor, Pendikgücüspor, Kartal Elçispor, Reşitpaşaspor,
Selimpaşaspor ve İstanbul Kastamonuspor'un lige katılmayacağı açıklandı.
- Gruplarda son 3 sırayı alan toplam 30 takım, 1. Amatör Lig'e düşecek.
- Gruplarda ilk iki sırayı alacak takımlar SAL Klasman Grubu'na yükselecek.
Klasman Grubu iki grup olacak.
6.GRUP
1- İstanbul Bafraspor
2- Sultanbeyli Uzunderespor
3- Şafakspor
4- Taksimspor
5- Çamlıcaspor
6- Gülsuyuspor
7- İFA
8- Şile Yıldızspor
9- 1877 Alemdağspor
10- İstanbulspor Kulübü
7.GRUP
1- Yıldırım Bosnaspor
2- Kurtköyspor
3- Albayrakspor
4- Ramispor
5- Yeldeğirmenispor
6- Ortaköyspor
7- Soğuksuspor
8- Sütlücespor
9- İhsaniyespor
10- Yenibosnaspor
8.GRUP
1-Bayrampaşa Altıntepsi
2.İstanbul Konyaspor
3- Bahçelievler Gümüşhane
4- Avcılar Belediye Gençlikspor
5- Yeşilova Esnafspor
6- İstanbul Siirtspor
7- Bağlarbaşı
8- Öznakkaşspor
9- Feriköyspor
10- Beykozspor 1908