10 Temmuz 2020 Cuma   

RUMELİ TÜRKLERİ’NDEN 7 BİN ERZAK

RUMELİ TÜRKLERİ’NDEN 7 BİN ERZAK
 

Rumeli Türkleri Kültür ve Daşanışma Derneği, 7 bin aileye erzak kolisi yardımı yaparken, Anneler Günü nedeniyle de küçük bir jest yaptı.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde bir araya gelen farklı Rumelili STK’ları, İstanbul genelinde 7 bin erzak kolisi dağıtımı yaptı.
4 kişilik ve 6 kişilik aileler için hazırlanan erzak kolilerinde temel gıda ihtiyaçlarıyla birlikte bir de Anneler Günü hediyesi yer aldı. Yardım ettikleri insanların mutfak veya sağlık ihtiyaçlarının yanında morallerinin yükseltilmesinin de bir ihtiyaç olduğunu belirten Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adnan Şahinler, “Bu zor günlerimizde hem annelerimize biraz olsun moral vermek hem de onların Anneler Gününü kutlamak için kolilerin içerisene birer eşarp ile sürpriz yapmak istedik. Kuruluşunun 70. yıl dönümümüzde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başta ihtiyaç sahipleri olmak üzere tüm insanlarımızın yayında olacağız” ifadelerini kullandı.


Yardımların kaynağı zekatlar
Yaptıkları yardımların büyük bir kısmının zekat bağışlarından oluştuğunun altın çizen Rumeli Türklire Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adnan Şahinler; Rumeli camiasından insanların yaptıkları bağışların da faaliyetlerini sürdürmede önemli rol oynadığını belirterek, “Tüm hayırseverlere yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ederim. Ramazan ayının başından beri her gün ihtiyaç sahibi insanlarımıza yardım elini uzatan şube yöneticilerimizi ve üyelerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.


Bir aylık temel gıdalar mevcut
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin şubelerinin de destek verdiği 7 bin kolilik erzak yardımında; bakliyattan margarine, zeytinyağından şekere kadar bir çok mutfak ihtiyacının içerisinde olduğu kolilerle 4 veya 6 kişilik bir ailenin bir aylık temel mutfak gereksinimlerini rahat gidermesi düşünüldü. Dernek bugüne kadar öğrenci bursların yanı sıra ayni ve nakdi yardımlarla ihyitaç sahibi ailelerin yanında bulunuyor.Tarih: 11 Mayıs 2020 Pazartesi    Hit: 2348

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol