24 Haziran 2024 Pazartesi   

RUMELİ TÜRKLERİ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ

RUMELİ TÜRKLERİ’NDE BAYRAK DEĞİŞİMİ
 

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nin 46. Olağan Genel Kurulu, Bakırköy Hilton Hotel'de gerçekleştirilirken, Genel Başkanlığa Özcan Sönmez seçildi.
Yapılan seçim sonrası 9 yıldır Derneğin Genel Başkanlığını yürüten ve yapmış olduğu hizmetler ile büyük başarılar elde eden Adnan Şahinler görevini, yeni Başkan Özcan Sönmez’e devretti.
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’nin 46. Olağan Genel Kurulu’na, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Adnan Şahinler ve yönetimi, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Başkanı Ercüment Bölükbaşı ve yönetimi, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kemerburgaz Şubesi Başkanı Mualla Eriş ve yönetimi, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kağıthane Şubesi Başkanı Samet Karabaş ve yönetimi, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İstanbul Kuzey Makedonya Başkonsolosu İdris Fazliovski, Büyükçekmece Kaymakamı Ali İkram Tuna, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, İBB Meclis Başkan Vekili Gökhan Gümüşdağ, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, CHP eski Milletvekili Bihlur Tamaylıgil, AK Parti eski Milletvekili Gülay Dalyan, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Lilyar Özefsun, İBB İSPER Genel Müdürü Banu Saraçlar, Kağıthane eski Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kurt, Rumeli Türkleri Vakfı Başkanı Fuat Dönmez, Rumeli ve Balkan camiasının dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, iş insanları, siyasi parti temsilcileri, Rumeli sanatçıları ve dernek üyeleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi 46. Olağan Genel Kurulunda Divan Başkanlığı’nı Zeytinburnu eski Belediye Başkanı Muzaffer Çavuşoğlu, Divan Başkan vekilliğini Kosova Dernekleri Platform Başkanı Gülen Aksu Türker ve Divan Üyeliğini Bayrampaşa Rumeli Balkan Dernekleri Platform Başkanı İrfan Beşkardeş yaptı. Dernek faaliyetlerinin okunmasının ardından yapılan seçim sonucu Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanlığına Özcan Sönmez seçildi.

Sönmez: Biz büyük bir aileyiz
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yeni Genel Başkanı Özcan Sönmez yaptığı teşekkür konuşmasında, “Genel Başkanımız Adnan Şahinler’e yapmış olduğu büyük hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Beni ve arkadaşlarımı bu göreve layık gören herkese teşekkür ediyoruz. Aldığımız bu bayrağı yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte daha da ilerilere taşımak için el birliği ile çalışacağız. Biz büyük bir aileyiz. Yeni dönemimiz camiamıza hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Yönetim Kurulu

Onursal Genel Başkan:
Kenan Şahinler

Asil Üyeler: Özcan Sönmez, Adnan Şahinler, Ertan Atik, Levent Şahinler, Ceyda Ekmekçioğlu, Yasin Pala, Nadir Saatçioğlu, Yasin Zülbaharoğlu, Erdem Öznalçın, Saim Bıçak, Tuba Uyar, Sema Sülün, Merve Tarı, Naci Yeniyol, Zeynep Sönmez, Jale Kurtsoy, Hakan Bese, Vebi Emini, Tuncay Mimarlar, Emir Şahinler, Seda Sakarya, Hüseyin Selimler, Nebi Başaran, Ömer Şengüler, Muharrem Can Tiranlar.

Yedek Üyeler: Ceyhun Şahinler, Üzeyme Öznalçın, Semih San, Şevket Kalender, Yaşar Merdoğlu, Cihan Şahinler, Sena Atik, Fatih Dönmez, Furkan Sönmez, Ramazan Can, Yusuf Pala, Reşat Şahinler, Semih Zülbaharoğlu, Sinan Bıçak, Arhan Şahinler, Zülfü Yiğit, Mert Uyar, Barış Kadir Emirler, Serkan Demiroyar, Erkan Alioğlu, Ömer Alacahanlı, Uğur Kalyoncu, Murat Lale, Kemal Memnun.

Denetleme Kurulu
Asil Üyeler: Necati Sönmez, Tolga Eriş, Yalçın Pala.
Yedek Üyeler: Şükrü Can Sönmez, Semih Zülbaharoğlu.

Onur Kurulu
Asil Üyeler: Ömer Kolunsağ, Eyüp Şahinler, Zühdü Öznalçın, Sadullah Bıçak, Salim Pala.
Yedek Üyeler: Atilla Merter, Nejdet Söznmez, Abdullah Zülbaharoğlu, Bülent Şahinler, Osman Sülün.

Tarih: 07 Haziran 2024 Cuma    Hit: 2213

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol