24 Haziran 2024 Pazartesi   

RUMELİ BALKAN'DA DEVİR TESLİM

RUMELİ BALKAN'DA DEVİR TESLİM
 

Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu dönem başkanlığında devir teslim töreni gerçekleştirildi. İkinci dönem başkanı olan Sadettin Kurtuluş dönem başkanlığı görevini İrfan Beşkardeş’e devretti.
2016 yılında Bayrampaşa’da kurulan Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu’nun ilk başkanlığını Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar yaparken, ikinci dönem başkanlığını ise Rumeli Türkleri Bayrampaşa Şubesi Başkan Yardımcısı  Sadettin Kurtuluş yapıyordu. Kurtuluş’un görevi devrettiği Pirlepeliler Derneği Başkan Yardımcısı İrfan Beşkardeş 2 yıl boyunca Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu’nun dönem başkanlığını yapacak.
Devir teslim töreni Fatih’te bulunan Rumeli Türkleri Vakfı’nda yapılan devir teslim törenine Bayrampaşa’da bulunan Rumeli ve Balkan derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Beşkardeş: Camiamıza hayırlı olsun
Törende bir konuşma yapan Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu 3. Dönem Başkanı İrfan Beşkardeş, “Görevi devreden kıymetli dostumuz Sayın Saadettin Kurtuluş ve kurucu başkanlarımızla görevi devralan Pirlepeliler Kültür ve Dayanışma derneğimiz adına birbirinden kıymetli dernek başkanlarımızla bir araya gelmekten mutluk duyuyoruz. Bayrampaşa ve Rumeli camiamıza hayırlı olsun. Biz Rumeli-Balkanlar’dan göç etmiş bir ecdadın çocukları ve torunları olarak, bizlere Rumelili olan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emanet ettiği vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne daima sahip çıkan ve koruyan bir topluluğuz ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kütük: Örnek birlik ve beraberlik
Bayrampaşa Rumeli Balkan Platformu’nun 3. dönem başkanlığı yapacak olan Pirlepeliler Derneği Başkanı Muammer Kütük de konuşmasında, “Bayrampaşa’da bulunan Rumeli ve Balkan derneklerinin birlik ve beraberlik içerisinde olmasının gururunu yaşıyoruz. Tüm camialara da örnek oluyoruz. Platformun Bayrampaşa’mızda ve Rumeli Balkan coğrafyasında çok güzel işlere imza atacağına inancım tamdır” diye konuştu. 

Kurtuluş: Birlikten kuvvet doğar
Eski başkan Sadettin Kurtuluş ise  platformun, tanışma ve kaynaşmayı hedeflemek, üzüntü ve sevinçlerde bir arada olabilmek için tamamen gönül birliği esasına dayalı olarak kurulduğunu belirterek, “Bizler ‘birlikten kuvvet doğar’ ilkesi ile aynı amaca hizmet edebilmek, tanışma ve kaynaşmayı hedeflemek, üzüntü ve sevincimizde bir arada olabilmek için tamamen gönül birliği esası ile platformumuzu kurduk. Rumeli ve Balkanlar’ı ilgilendiren her konuda ortak ses olmayı ve ortak hareket edebilme kültürümüzü geliştirdik. Derneklerimiz, büyüklerimizin bizlere miras olarak bıraktıkları güzel bir kültür, örf ve adetlerimizin yanında bizleri dürüst, ahlaklı, inançlı vatanını ve milletini seven, Türk olmaktan daima övünen evlatlar olarak yetişmemizi sağlayan ve bu mirası sonsuza dek yaşatmayı sağlayacak vizyon ve misyon merkezi olmuşlardır” diye konuştu.

Bilge: Yeni dönemde başarılar dilerim
Önceki dönem Pirlepeliler Derneği Başkanlığı yapan Süleyman Bilge ise platformun önemli olduğunu, çalışmaların sürekli ve canlı olmasını isteyerek, "Bayrampaşa’da yaşayan Rumeli ve Balkan göçmenleri olarak birlik ve beraberlik içinde çok daha güçlü olacağız. Eski başkanlarımıza hizmetleri için teşekkür ederiz. Derneğimizin ev sahipliği yapacağı platformumuzda dernek başkanımız Muammer Kütük ve platformun yeni dönem başkanı İrfan Beşkardeş’i tebrik eder, başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından İrfan Beşkardeş, önceki dönem başkanı Sadettin Kurtuluş, Muhammed Sancaktar ve Süleyman Bilge’ye plaket takdim etti.

Tarih: 18 Mayıs 2023 Perşembe    Hit: 1627

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol