27 Şubat 2021 Cumartesi   

PAZARLARDA HES KODU DENETİMİ

PAZARLARDA HES KODU DENETİMİ
 

Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Belediye Başkanı Atila Aydıner, koronavirüs tedbirleri kapsamında, pazar yerlerinde denetim yaptı. Virüsten korunmada maske, mesafe ve temizlik üçlüsünün önemine vurgu yapan Şenel ve Aydıner, pazar esnafının HES kodlarını tek tek kontrol etti ve kurallara uymayanlara uyarıda bulundu.
İçişleri Bakanlığı’nın “Covid-19 Denetimleri” konulu genelgesinin ardından Bayrampaşa’da zabıta ekipleri pazar yerleri ile cadde ve sokaklarda geniş kapsamlı sosyal mesafe, maske, hijyen ve HES kodu denetimi yaptı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de, ilçe Kaymakamı Dr. Soner Şenel ile birlikte, Yıldırım Mahallesi Cuma Pazarı’nda gerçekleştirilen denetimlere katıldı. Pazara gelen vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik üçlüsünün önemini hatırlatan Başkan Aydıner, pazar esnafının HES kodlarını tek tek kontrol etti ve kurallara uymayanlara uyarıda bulundu.

ŞENEL: MASKE, MESAFE VE HİJYEN OLMAZSA OLMAZIMIZDIR
Denetimlerin artarak devam edeceğini belirten Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, ilçede vakaların düşüşe geçmesi ve bitmesi için alınan tedbirlere uyulmasının son derece önemli olduğunu, bu nedenle vatandaşlara kurallara uyma konusunda daha duyarlı olmalarını istedi. Mesafe, maske ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğini belirten Şenel, “Bir an önce bu virüsten kurtulmak için el birliği ile tedbirlere uymamız ve gerekli önlemleri almamız gerektiğinin altını özellikle çizmek istiyorum. Önlemleri en güzel şekilde uygularsak hem kendimizi hem de çevremizdeki tüm insanları korumuş oluruz. Artık maske, mesafe ve hijyen olmazsa olmaz bizim önleyici tedbirlerimizdir” ifadelerini kullandı.

AYDINER: VİRÜSLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK
Virüsle mücadele seferberliği başlattıklarını söyleyen Başkan Aydıner, “Ülke olarak, aylardır tüm dünyayı tehdit eden güçlü bir salgınla karşı karşıyayız. Biz belediye olarak gerekli önlemleri almış bulunuyoruz, şehir dinlenirken ekiplerimiz sahada canla başla çalışıyor. Ortak yaşam alanlarımızı bir bir temizliyor ve dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetimlerimizi artırdık. Pazar esnafımızın HES kodları takip ediliyor. Ancak koronavirüse karşı mücadeleye 7’den 70’e hepimizin katılması, destek olması gerekiyor. Yaşamımızı olumsuz etkileyen bu virüsten korunmak için 3 altın kural var. O da maske, mesafe ve hijyen. Lütfen, kendimiz ve sevdiklerimiz için bu 3 kurala uymayı ihmal etmeyelim” dedi.

Tarih: 30 Kasım 2020 Pazartesi    Hit: 4794

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol