08 Temmuz 2020 Çarşamba   

NİŞANCA’DA AÇIKHAVA İFTARI

NİŞANCA’DA AÇIKHAVA İFTARI
 

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, önceki gün düzenlenen iftar programı öncesi Nişanca Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.

Nişanca Mahallesi Münzevi Camii yanında düzenlenen iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yer aldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Nişanca sakinlerine çok teşekkür ederek “Bu sene Ramazan çok bereketli Eyüp Sultan’da. Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği verdik. Ayrıca Anadolu’da Açıkhava iftarları organize ediyoruz.. Ben Anadolu’da bizim iftar programlarımızda oruç açan tüm kardeşlerimize selam ve sevgilerimi yolluyorum. Bu sene Kastamonu’dan sonra Giresun, Sivas il ve ilçelerinde iftarlarımız olacak. Ayrıca her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda iftar yemeklerimiz, Meydan’da Ramazan programlarımız oluyor hepinizi bekliyoruz” dedi.

Tarih: 11 Temmuz 2014 Cuma    Hit: 1697

Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol