15 Ekim 2021 Cuma   

MERVE ÇOBAN’DAN AYDINER’E ZİYARET

MERVE ÇOBAN’DAN AYDINER’E ZİYARET
 

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan Bayrampaşalı milli karatecimiz Merve Çoban, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'i makamında ziyaret etti. 
Ziyaret sırasında Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Gemici, Gökhan Can Balekoğlu, Ahmet Kumbasar ve Yalçın Sırakaya ile belediye meclis üyeleri Tolga Güneş, Ceyhun Çalışkan, Ozan Karadeniz ve Ali Osman Çalışkan da hazır bulundu. Ziyarette hem milli karateci, hem de Mustafa Itri Ortaokulu'nda Beden Eğitimi Öğretmeni olan Merve Çoban'ın başarısı, yaşadığı zorluklar ve hedefleri konuşuldu.

AYDINER: İNŞALLAH DUBAİ’DEN ALTIN MADALYA İLE DÖNECEK
Merve Çoban’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Atila Aydıner, “Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda güzel bir başarı elde ederek bizleri gururlandıran ilçemizin evladı milli karatecimiz Merve Çoban’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.  Aynı zamanda Mustafa Itri Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmenliği yapan Merve Çoban inşallah Dubai’deki dünya şampiyonasında da bayrağımızı göndere çektirecek. Tüm imkânlarımız ile Merve hocamızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

ÇOBAN: SEVİNCE VE ÇALIŞINCA HİÇBİR BAŞARI UZAK DEĞİL
Bayrampaşa’dan olimpiyatlara uzanan başarı hikâyesini anlatan Merve Çoban da ilk kez olimpiyatlarda karate branşının yer aldığını ve tek kadın olarak madalya aldığı için gururunu yaşadığını belirterek, “Olimpiyatlara girmeden önce yaklaşık 24 tane maça girdik. Bu yüzden çok uzun süreli kamplara dahil olduk. Sevince ve çalışınca hiçbir başarı uzak değil. Başarının yaşı ve zamanı yok. Belirlediğimiz hedefe doğru hazırlanır ve azmedersek her şeyi başarabiliriz. 19 senelik bir karate hayatım var. İlk defa olimpiyatta yarıştık ve 3. oldum. Gönül isterdi ki birinci olayım ancak nasip olmadı. Tabii madalyayla dönmek çok gurur verici. Başkanımıza da desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ziyaretin sonunda milli karetecimiz Merve Çoban’a hediye takdim etti.

Tarih: 08 Eylül 2021 Çarşamba    Hit: 2189

Fotoğraflar
  • #
  • #
  • #
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol