17 Ocak 2021 Pazar   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

LİGDE SON DURUM

 

ÖNCELİKLE tüm dostlara merhaba. Bu ay ki yazımda, takımlarımızın gidişatı ve durumlarından bahsetmek istiyorum. Fenerbahçe her maçı rahat kazanırım düşüncesiyle çıktı. Karşısında İsmail Kartal Hoca ve dersine çalışmış Konyaspor ile karşılaştı. Bu maç bize şunu gösterdi ki maç sahadan önce ve analizlerle ders çalışarak kazanılır. Konyaspor maça çok iyi hazırlanmış. Ligde direnen ve bende varım buradayım diye haykıyordu adeta takım. Tabiki ki kaleye 3 kere geldiler ve 2 gol attılar. Birini kaleci Altay kurtardı. Demek ki garanti maç yok, çık oyna ve koş kazan.
Galatasaray, Erzurum,  Ankaragücü derken Sivas deplasmanında 3 puanla kalce Okan’ın müthiş kurtarışlarıyla kazandı ve 3’te 3 yaptı. Bakalım devamı gelecek mi?
Beşiktaş’ta bir şeyler yolunda gitmiyor. İşleri çok zor nasıl düzelecek bilemiyoruz. Biraz zaman ama vakit geçiyor. Sahada takım ruhunu görmek istiyoruz.
Trabzonspor eski gücünde değil. Yönetim hoca değiştirme kararı aldı. Yeni hoca arayışında büyük bir ihtimal Abdullah Avcı ile anlaşacaklar. Bence iyi de olacak hayırlısı olsun iki taraf için de.
Bir taraftan Abdullah Avcı’nın hata yapma sansı yok kariyerini olumsuz etkileyebilir düşüncesinde olanlar var. Şahsen hatasız hoca olduğunu düşünmüyorum. Şuan yapılması gereken takımı eski gücüne getirmek dört büyükler arasında görmek.
Biraz hakemlerden bahsetmek de yarar var. Son dönemde seyirci baskısı yok ama sanki kararlarda aynı tas aynı hamam… Biraz daha adil olmak gerekiyor. Kararlar herkese eşit olmalı ki futbol kalitesi düşmesin. Hakemler dünyada oynanan diğer karar alınan maçları takip etmeli. Takip etmiyorlar demek istemem kimsenin günahını almam daha dikkatli incelemeliler. Örneğin bir penaltı verildi ve penaltı kararı verildikten sonra tekrar ilk penaltı kararından daha gerekli penaltı varsa 2 penaltı verilebilir. Avrupa maçlarında durumlar böyle. Bizim ülkemizde net penaltı için var uygulaması var. Varsa var yani Avrupa ile de mi kıyaslamayalım?
Bu arada bizim semtimizin ve Türkiyemizin yetiştirdiği kardeşimiz Arda Turan’ın gözyaşları herşeyi anlatıyor. Ona sadece Galatasaray kelimesi bile büyük heyacan veriyor. Heycanını ve golden sonraki sevincini bizlerde onunla berebar paylaştık. İyi ki varsın Arda. Galatasary’a bir heyecan getirdi . Takımda seviliyor, sayılıyor aynı zamanda takımı bir arada tutuyor ve motive ediyor. Galatasay Arda ile takım olma yolunda ilerliyor. En yakın zamanda milli takımızda başarıların devamını görmek isteriz.  
Yakın zamanda milli takımımız hazırlık maçlarına çıkacak. Canı gönülden tüm millilerimize başarılar diliyorum. Ülkemizde seyircisiz oynanacak maçlarda tribün desteğini yansıtamayacağız. Mekan, yer zaman farketmez her zaman gönüllerdesiniz. Haydi Türkiye tam destek!  Corona’dan dolayı seyircisiz maçların biran önce bitmesi ve seyirlerin yavaş yavaş olsa da maçlara alınması biraz heyecan getirdi. En yakın zamanda maçların seyirci ile oynanması ve tribünlerin dolması dileğiyle.
Tüm okurlarıma sevgiler ve selamlar. Sağlıcakla kalın!

Tarih: 19 Kasım 2020 Perşembe    Hit: 5207
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol