18 Mayıs 2021 Salı   

Ercan GÜL / Eski futbolcu / Sportmence

LİGDE SON DURUM

 

BU AY yazımı daha çok transfer ve borçları hakkında kaleme almaya çalısacağım. Öncelikle Fenerbahçe’yi transfer şampiyonu olarak tebrik etmek gerekiyor. Ne yaptığını bilen bir tablo çiziyor. Vedat Muriç’i 17 milyon liraya satıp küçük parçalar şeklinde diğer futbolculara ödemeler ayırdı ve bunları takıma kazandırdı. Tabi ki tecrübeli Emre Belözoğlu ile fark getirdi. Aşağı yukarı çok güzel ve yerinde transferler yaptı. Diğer taraftan kullanmayacağına kanaat getirdiği oyuncularla yollarını ayırdı. Antrenör Erol Bulut’un işi kolaylaştı. Tabi bu arada Ali Koç başkan geçen seneki hataları yapmadı. Zaten yapsaydı bugün bir dakika bile duramaz istifa etmesi gerekirdi. Anlaşıldı ki şirket yönetmekle futbol takımı yönetmek farklı işler. Fener’in transfer organizasyonunu takdir ediyorum son durumu bu şekilde. 
Gelelim Galatasaray’a. Başkan ve yönetim çok transfer yapmadı veya yapamadı. Fark etmez ama takımda eksikler var. Bu eksikliği ilerleyen haftalarda daha da net göreceğiz. Para akışı sağlanamadı transfer yapılamadı. Bir taraftan korona, bir tarafan borçlar. Sonuç: Cengiz başkan ben önce borcumuzu kapatalım der gibi gözüküyor. Ama Teknik Direktör Fatih Terim bu durumdan hiç de mennun değil. Bir taraftan Belhanda satılamadı. Marcao Roma’ya gidemedi elde kaldı. Son dakika Katar’dan takımlarla anlaşma sağlanamazsa Belhanda ile bütün sezon devam edilecek. Kanatlar yok, orta saha kısıtlı ve Fatih hoca tepkili. Sonuç Fatih Hoca ve yönetim sıkıntılı.
Gelelim Beşiktaş’a. Beşiktaş’ durum daha da kötü. Ardarda gelen mağlubiyetler taraftalarların canını fazlasıyla sıktı. Bu takımdan bu sene bişey olmaz diyenler bir hayli fazla. Alınan birkaç furbolcu ortanın altında. Burak, Tire , Gökhan ve Caner gitmiş. Bu futbolcuların yerine gelen diğer futbolcular fayda sağlayamamış gibi gözüküyor. Sergen Hocanın işi zor mu zor. Hatta yönetimle arasının açık olduğu söyleniyor. Ama Sergen Hoca işini bilendir, zoru başarır. Ben üstesinden geleceğine inanıyorum.
Tam burada mahallemizin gençlerden Ersin Destanoğlu Beşiktaş kalesini teslim aldı. Allah yar ve yardımcısı olsun. Güç kuvvet olsun ve şans hep onunla olsun. Tam bir beyefendi kardeşimi gönülden tebrik ederim. Ayrıca semtimizin gururu Necip Uysal kamptanımıza da tebrik etmek isterim. Sağ geç derler sağda oynar sola geç derler solda oynar. Orta sahanın ortası derler gene oynar. Stoper derler uyum sağlar. Tam bir görev adamı tebrikler Necip kaptan.
Size bir başka gençten de müjde vermek isterim. Bu yazıyı yazarken kapı komşumuz dostum Sedat Saatçi’nin (Kapo) oğlu Serdar Saatçi Beşiktaş A takımında antremanlara başladı. Allah yolunu açık etsin. Beşiktaş defansı Bayrampaşa’dan. Şansları bol olsun Allah utandırmasın. Sağlıcakla kalın!
***
Futbolumuzda ilginç sakatlıklar!
Sabri Sarıoğlu: Eskişehirspor'u konuk eden Galatasaray, Burak Yılmaz'ın attığı golle 1-0 öne geçmiş takım oyuncuları golün sevincini yaşarken Sneijder, Telles'in üstüne çıkmıştı. Telles'in çenesi Sabri'nin kafasına çarpınca kafasına aldığı darbe ile sakatlanan Sabri'nin kafası file ile sarılmıştı.
Volkan Demirel: Fenerbahçeli eldiven maç sonrası sevinç esnasında taraftara formasını atarken omzundan sakatlandı.

Tarih: 14 Ekim 2020 Çarşamba    Hit: 4913
Henüz yourm yapılmadı, ilk yorum yapan sen ol